Poglej enojno objavo
Staro 19.03.2013, 00:44
gorchi Uporabnik gorchi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Naslov: Cerklje na Gorenjskem
Sporočila: 38
Privzeto SiOL Box, drugi TV in ADSL

Zdravo, sem "novi" naročnik SiOLa in imam ADSL2 z Gennet Oxygen ruterjem ter SiOL BOX-om (brez S). Na ruterju mi pod home piše ADSL sync down 7774 Kbps, Up 1024 Kbps. Vse lepo in prav, tudi internet v okviru SiOL Top Trio imam le 4 Mbit.

Ker sem priklopljen na SiOLu že v bistvu več kot 10 let in sem SiOL TV na računalniku (Multicast) uporabljal praktično od trenutka pojave SiOL TVja ga z ženo tudi sedaj uporabljava na posebnem monitorju, seveda takrat ko je SiOL BOX ugasnjen. Kakor sem zvedel, BOX rabi dvojno pasovno širino ob snemanju, ob predvajanju pa bi mu verjetno bila zadosti le normalna? Problemček se je pojavil, ko sva nehote prižgala Siol TV na računalniku, hkrati pa je bil vklopljen BOX za gledanje na TVju. Ne na enem, ne na drugem zaslonu slika ni bila uporabna, vse kockasto, nič se niti ni dalo razločiti...

Vprašam torej, ali je sinhronizacija premajhna za 2 TVja? Bojim se namreč, ko bo nekdo hotel posneti nek kanal hkrati pa gledati drugega, vse samo s SiOL BOXom; kaj se bo sploh posnelo, kocke? Nenazadnje imam še SAGEM komunikator iz prejšnjega naročniškega razmerja v Lj. in je mišljen za priklop drugega TVja (zavedajoč se,d a ob snemanju na BOXu pač ne sme delati)...
Odgovorite s citatom