Poglej enojno objavo
Staro 30.10.2008, 10:41
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Ali je možno, da sem zasvojena z telovadbo?

Citat:
Objavil-a KissMe Prikaži sporočila
Ja, po mojem tud. Sej d best da telovadiš, ampak tole ni več zdravo... v bistvu najbrž telovadiš sam zarad tega občutka, da si premagala samo sebe, ne zaradi dobrih učinkov telovadbe same. Podobno kot pri motnjah prehranjevanja
Aldebaran... čeprav je telovadba zdrava, ni zdravo, da se tako zelo žreš in si nesrečen in nezadovoljen sam s sabo, če jo enkrat "ven spustiš", a se ti ne zdi?
Tako je ... Meni naprimer ni problem spustiti ven kakšnega treninga ali dveh... Odvisno pač koliko je drugih stvari. Predvsem od tega, koliko dela imam in koliko stvari moram opraviti... Ja,sem odvisen od športa, vendar ne do te meje, da bi zaradi te odvisnosti ne bil zmožen drugih opravil...
Ker se ukvarjam s skupinskimi vadbami mi je pomembno predvsem združevanje prijetnega s koristnim: telovadba+ druženje z enako mislečimi... Dobimo se nekako 3-4x na teden in najprej švicamo kot budale tisto urico ali dve ...potem se pa vsedemo dol in še kakšno rečemo, se nasmejimo in pokomentiramo ter predebatiramo kaj se je dogajalo tekom dneva in podobno...

v tem zgoraj omenjenem primeru bi bilo iskati vzroke drugje in sicer:
- zakaj se tako ženem?
- kaj mi ni všeč na sebi
- pred čem hočem pobegniti?

Je pa res da je veliko folka odvisnega ampak resno odvisnega predvsem od teka... Imam nekaj prijateljev, ki imajo podobne simptome, kot so opisani v prvem postu ... Kako se rešit iz tega? preprosto ne vem...

tule bi znala najti še kakšen odgovor

Tu mai nei nga toa e!!!