Poglej enojno objavo
Staro 30.01.2012, 21:44
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: Nov modem Innbox V50 z multicast ruterjem

Citat:
Objavil-a leonf Prikaži sporočila
Po nabavi siol box-a S in menjavi modema imam problem v omrežju. Data port je povezan z wan portom ruterja WRV200 in video port v lan port, tako da mi ruter zmeša tv in internet za uporabo po kablih na prenosnikih in xbmc, siol box S je posebej po svojem utp kablu speljan na trunk port. Torej po menjavi modema mi ta setup ne deluje o.k., tv preko ruterja sicer dela, vendar mi internet na xbmc in enem prenosniku ne dela oz. traja nekaj minut da začne delat, čez čas pa zopet preneha!
Poskusil sem tudi z varianto, da se modem poveže v internet in porta data in video oba gresta v lan porta ruterja, zgodba je enaka, nimam interneta na vseh napravah. Prav tako sem poskusil z drugim ruterjem asus wl-500g deluxe z dd-wrt fw, tudi zgodba enaka.
Enak setup mi je dosedaj služil zelo dobro, vse se je spremenilo z novim modemom
A bi zadeva morala delovat, če bi trunk port peljal na ruter? V tem primeru mi internet dela na vseh naprava o.k., tv pa ne.
A ima kdo kakšen predlog glede mojega problema?
lp
Stvar si tako zakompliciral, da meni ni prav nič več jasno =). Ti bom pa povedal kako bi moralo biti, da bi vsaj po mojem delovalo. Je pa res, da stvari vsaj trenutno ne morem preizkusiti.

1. Poveži se na modem Innbox V50U in spremeni port 4 v TRUNK, onemogoči vzpostavljanje PPPoE povezave. Vzpostavljanje PPPoE povezave onemogoči tudi na računalnikih, če ti to morda počnejo.
2. Poveži port 4 z WAN portom na usmerjevalniku ASUS WL-500G.
3. PPPoE povezavo vzpostavi na usmerjevalniku in omogoči multicast promet.
4. Na servisnih straneh nastavi posredni priklop.
5. Nato počakaj nekaj minut in ponovno zaženi Siol Box S.

Nekako tako mislim, da bi stvar morala delovati. Imel boš žični/brezžični dostop do interneta za več računalnikov in delujočo televizijo.

Nazadnje uredil mnheia : 30.01.2012 ob 21:54.
Odgovorite s citatom