Poglej enojno objavo
Staro 31.01.2012, 13:27
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: Nov modem Innbox V50 z multicast ruterjem

Citat:
Objavil-a leonf Prikaži sporočila
Hvala @ mnheia, včeraj se je trudil pozno v noč!

A še komu slabo deluje internet, po tem ko je dobil modem Innbox V50 in si nato združi TV in internet v ruterju oz. je uspel problem rešit?
lp
Ni problema =). Tudi jaz imam ta modem pa nekih takšnih problemov nisem zasledil. Je pa res, da ne uporabljam računalnika za ogled televizije =).

Kot sem vam včeraj obljubil sem danes malo preučil kaj želite narediti in prišel do sledečega sklepa:
- PPPoE povezavo lahko vzpostavlja modem in tako posledično deluje kot usmerjevalnik. Port 4 (trunk) povežete z Siol Box-om.
- Zdaj deluje internet in vaš Siol Box. Sedaj lahko vaš usmerjevalnik Asus priključite v Port 1 (data) ta nato deluje kot drug usmerjevalnik. Na njem bo možen samo internet. (Če spremenite port 1 v trunk bi moral praviloma biti možen tudi video).

Za ogled televizije na računalniku boste morali vaš računalnik brezžično povezati z vašim usmerjevalnikom Asus ali z Innbox-om. Port 3 preklopiti v VIDEO in ga povezati z računalnikom.

Nato boste morali VLC in mrežno kartico nastaviti za tak sprejem. Na spletu sem zasledil, da je mogoče z enim kablom ampak ne deluje vedno. Vam bo pa morda kak kolega iz foruma še kaj več o tem povedal. Mislim, da imamo tukaj kar nekaj takšnih, ki se na to spoznajo in uporabljajo malo več kot jaz =).

Poglej si še to temo in poizkusi kaj takšnega: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=36451

Nazadnje uredil mnheia : 31.01.2012 ob 13:35.
Odgovorite s citatom