Poglej enojno objavo
Staro 02.07.2007, 11:38
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Nova Zelandija

Citat:
Objavil-a kabala Prikaži sporočila
sem pogledala na internetu del, kjer so se selili na Novo Zelandijo, še posebej simpatična je družinica z dvojčkoma. Njim in ostalim je bilo težko začet, ker so kar prišli dol in kar bo, pa bo.
Ne vem, v kateri smeri razmišlja Aldebaran, malo tudi mene zanima odgovor na tisti "zakaj".
Lej na tistole vprašanje: Zakaj? ni enostavenga odgovora...
pa če vseeno poskusim odgovorit:
- kot prvo je veliko večja možnost zaposlitve, sploh če imaš poklic, ki jim ga down under primanjkuje...
- možnosti napredovanja so nenormalno velike, ... naprimer začneš s filanjem polic, te opazijo, da si priden in vesten delavec in te postavijo mesto višje, in tako naprej... Pri nas pa če nekdo opazi, da si mu zaradi pridnosti konkurenca: nož v hrbet ali pa vsaj polena pod noge...
(primer: kolega je začel kot receptor v hotelu, v dveh letih je zaradi svoje pridnosti prišel do assistant managerja...)
- začeti je veliko bolj enostavno kot tu: vse kar potrebuješ je redna služba ( ni važno kakšna) in lahko zaprosiš za kredit in si kupiš hišo... ostale stvari delujejo na podoben princip..
- folk se ne vtika v tuje zadeve, kot je praksa pri nas, ... vsak se briga zase in ni neke nevoščljivosti in podobnega...

- potem je pa tu še dejstvo, da skoraj ni svetlobne onesnaženosti nočnega neba, kar je za mene in moj hobi (astronomija) več kot odlično, ...

upam, da sem vsaj pribljižno odgovoril, zakaj

Tu mai nei nga toa e!!!