Poglej enojno objavo
Staro 16.07.2007, 08:24
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Sodobni bonton

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
Primer, družba na avtobusu - mladeniči sedijo. Eden od njih vstane in odstopi prostor starejšemu. Ostali semu bodo zaradi posmehovali, verjetno celo zafrkavali.
Morda zato, ker starsi otrok ne ucijo, da v primeru taksnega posmehovanja samozavestno odvrne, da je to pac taprava stvar. Sploh je pa problem v tem, da, ko se pogovarjamo o bontonu, tema skoraj vedno nanese na prijazno obnasanje, pozdravljanje in odstopanje mesta na busu starejsim. Ne trdim, da to ni pomembno, ampak there is sooooooooo much more.

Pozdravljanje otrok na cesti? No... Tukaj sem skepticen. Mene so mati obcasno nadrli, ker koga nisem pozdravil... Kot sedemletni otrok sem pac vse starejse gospe (razne stare tete, pa njihove drugarice... razumes poanto) metal v isti kos. To si bile pac tiste ki so pogosto govorile `kako je srckan' in `kako je zrasel'. No, ce sem kaksno videl in jo slucajno prepoznal, sem seveda pozdravil. Vseeno pa dal materi jasno vedeti, da pac ne mislim celo zivljenje hoditi po ulici z radarjem na nosu in iskati ljudi, ki bi jih moral pozdraviti. Ce pac koga zgresim, ga pac zgresim, lahko pa kdaj tudi mene kdo pozdravi, kaj ne.

Sicer pa imam zdaj, ko sem obcasno na drugi strani katedra, s studenti zelo pozitivne izkusnje. Tudi tisti izpred par let me se vedno pozdravijo na cesti. Tako da glede tega ne morem imeti pripomb.

Nazadnje uredil mrjerry : 16.07.2007 ob 08:27.