Poglej enojno objavo
Staro 21.07.2007, 14:27
rikec Uporabnik rikec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 152
Privzeto Re: Življenjsko zavarovanje

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Ce si dobro prebral zgoraj zapisano, potem je z vidika varnosti najbolj ugodno zivljenjsko zavarovanje. Zato, ker v primeru tvoje smrti dedici dobijo premijo, ki je precej visja od denarja, ki si ga vplacal. V primeru, da toliko denarja (porocen z otrokom... tvoje izobrazbe ne poznam a pogovarjamo se o znesku okrog 50.000 EUR, morda vec... natancneje ti bodo povedali zavarovalnicarji) ze imas, potem ga je se najbolje vezati v bancni depozit. Sprijazniti se moras z dejstvom, da denar zivljenjskega zavarovanja ni tvoj, ampak je od tvojih dedicev (zaradi njih to pocnes, ne?), zato se je smotrno zazihrati, da ga resnicno dobijo. Cas zavarovanja pa doloci glede na pricakovan cas solanja tvojih otrok. Ce planiras, da bodo otroci cez 25 let dostudirali in se zaposlili, se pac zavaruj za 25 let. Po tem casu bodo tvoji otroci zaposleni, financno neodvisni od tebe, zato naceloma tudi tvoje premije ne bodo nujno potrebovali. Takrat si jo lahko izplacas nazaj kot rento.
Zdajle pa res nekaj ne razumem. Ali lahko iz življenjskega zavarovanja, ki ga plačuješ potem na koncu, če ga doživiš, sam sebi urediš rentna izplačila? Če to ni možno, od koga pa potem je ta denar, če ne moj? A od dedičev?
Mene osebno tudi take zadeve zanimajo, pa se ne spoznam na take stvari. Zanima me, ali so takšna zavarovanja kot so bric, bik... itd, vsaj zadostne zadeve, oziroma sigurne, da bom čez cca.10 let dobil nazaj vsaj glavnico +2%?
Pa recimo tole... Plačuješ cca 100 eur na mesec in si še zraven življenjsko zavarovan, ali bom čez 15 let (ob doživetju) dobil ven vsaj glavnico in mogoče še kakšen %?Ali mi bo tole "življenjsko" zavarovanje toliko pojedlo, da še glavnice ne bom videl oziroma bo dosti manjša kot sem vplačal (ne glede na to, koliki bo donos 4-12%)

Hvala za odgovore...