Poglej enojno objavo
Staro 27.07.2007, 09:41
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Življenjsko zavarovanje

Citat:
Objavil-a rikec Prikaži sporočila
Zdajle pa res nekaj ne razumem. Ali lahko iz življenjskega zavarovanja, ki ga plačuješ potem na koncu, če ga doživiš, sam sebi urediš rentna izplačila? Če to ni možno, od koga pa potem je ta denar, če ne moj? A od dedičev?
Mene osebno tudi take zadeve zanimajo, pa se ne spoznam na take stvari. Zanima me, ali so takšna zavarovanja kot so bric, bik... itd, vsaj zadostne zadeve, oziroma sigurne, da bom čez cca.10 let dobil nazaj vsaj glavnico +2%?
Pa recimo tole... Plačuješ cca 100 eur na mesec in si še zraven življenjsko zavarovan, ali bom čez 15 let (ob doživetju) dobil ven vsaj glavnico in mogoče še kakšen %?Ali mi bo tole "življenjsko" zavarovanje toliko pojedlo, da še glavnice ne bom videl oziroma bo dosti manjša kot sem vplačal (ne glede na to, koliki bo donos 4-12%)

Hvala za odgovore...
rikec, ne glede kaj ti povem najprej razcistiva, da nisem zavarovalni agent ali zastopnik, zato karkoli na koncu naredis, natancno preberi pogodbe. Naj te ne bo sram prositi tudi za splosne pogoje, ce ti jih slucajno ne prilozijo.

Sicer pa: zivljenjsko zavarovanje sklenes za doloceno obdobje. Mislim, da obstaja zgornja meja in je reda velikosti nekaj 10 let (30 ali 40 let). V tem obdobju redno vplacujes obroke (mesecno, tromesecno, polletno, letno - kakor zelis). Ce v tem obdobju umres ali postanes invalid (detajli so zapisani v pogojih zavrovalnice), se ljudem, ki jih navedes na zavarovalno polico, izplaca tvoje premija. Po tem je zgodba zakljucena. Ce pa se ti do izteka zavarovalnega obdobja ne zgodi nic, pa imas pravico koristiti vplacana sredstva z nekimi obrestmi (ki mimogrede niso kdo ve kaj). Ti potem poves, ali zelis iz glavnice crpati redne mesecne obroke, lahko pa si jo das izplacati v enem kosu. Ce se ne motim, ti v primeru izbire rente se vedno tecejo obresti na preostanek denarja, ki je na zavarovalnici.

Koliko denarja bos pa dejansko videl, je pa odvisno od zavarovalnih pogojev. Naceloma bos videl glavnico + obresti, upostevati pa moras tudi inflacijo. Ce imas v zavarovalnici 3% obresti, inflacije je pa 5%, potem tvoja placana glavnica vsako leto izgubi na kupni moci. Kar se pa samih stevilk tice je pa nemogoce, da bi glavnica ali njen del `kar izginila'.

Glede izbire zavarovalnice za zivljenjska zavarovanja je osnovno vodilo obrniti se na zavarovalnice, ki imajo dolgoleten staz in dober sloves. Sam sem zavarovan pri Merkurju. Zivljenjsko zavarovanje imam zamrznjeno, vplaceval sem nekaj let potem pa prisel do zakljucka, da ga se ne potrebujem, sem pa zavarovan nezgodno.