Poglej enojno objavo
Staro 14.09.2019, 12:48
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 897
Privzeto Re: Kdaj mislite dvigniti kvaliteto slike?

Citat:
Objavil-a matrakči Prikaži sporočila
Tezko je konstruktivno z nekom se pogovarjat, ko ne pozna v globino materije...

Ne prosim mesat sedaj HEVC, ker o tem kodirniku noben ni govoril in noben ponudnik v Slo ga ne uporablja v produkciji.

Operaterji v SI dobivajo TV kanale od ISTIH distributerjev, in je izvor video kvalitete enak, kasneje pa vsak od operaterjev obdeluje video na enkoderjih in jih potem preko svojega CDN dostavlja uporabniku na BOX.
Tu gre za en standardni kodirnik katerega ze zadnjih 10 let uporabljajo H.264 AVC, in jaz sem samo rekel da je tezava z premalo bitne hitrosti oz. pasovne sirine.
Jaz sem samo delal analizo bitrate in ostalih parametrov pri ISTEM kanalu katerega meni distribuira Telekom (5,5Mbit/s) in mojemu ocetu (T-2 13Mbit/s), oba imava VDSL2, in oba sem gledal na isti TV.

Razlika v kvaliteti je OGROMNA, Telekom ima zmazek od kakovosti naspram T-2.
Telekom ce bi izvorni video enkodiral na visjo bitno hitrost, bi bil TV kanal bolj uziten za gledanje, tako pa je za gledanje ok na kaksni tablici, na vecjih tv pa je poraz.

Kar se pa tice HEVC H.265 je odlicna zadeva, posebej pri transkodiranju in dostavljanju UHD tv vsebine, in ce vzamemo v postev da recimo nek standarden UHD kanal v AVC H.264 je transkodiran na 32Mbit/s, je v HEVC H.265 kodirniku enak tv kanal lahko dosegljiv z cca 13Mbit/s z enako kakovostjo.
Spet je tu problem v BOX-ih ker vecina se ima starejso opremo, na kateri HEVC niti ni podprt, da o enkoderjih ki so po vecini "only AVC H.264 capable" niti ne govorimo...
Pa si nalil čistega vina. Telekomov sistem pokvari kvaliteto vsega skupaj. Na dopustu na hrvaškem sem gledal sistem T-com in moram reči, da je bila slika na SD zelo dobra. Pa so na bakru. Torej, kaj je treba modelovati.
Odgovorite s citatom