Poglej enojno objavo
Staro 13.11.2007, 13:34
BINGA-BONGA Uporabnik BINGA-BONGA ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: TRST
Sporočila: 56
Privzeto Medijsko spostovanje priimkov in imen ter slovnicne napake

Ko se vozim proti LJ poslusam slov. radio in slisim pri izgovorjavi priimka Tùrk spakovanje napovedovalke/lca. Prvo sem mislila, da ima govorno napako in potem sem se se v avtu vse do LJ smejala, spakovala oponasajoc ta priimek ne vedoc, da se gre za nekega predsednika.

(Vedeti morate, da vse do pribl. enega meseca nazaj tu v TS NISMO DOBILI NOBENE SLOV. TV. Zdaj pa kaaar naenkrat odlicno vidim LJ 1. Jasno, vladni Slovenci so za kak mesec placali najemnino oddajnikov za Italijo pred volitvami. Mislim, da tv LJ 1 spet ne bomo videli. Ne vidimo niti KP niti nic, vse tisto, kar smo prej pod JUGOSLAVIJO videli, ko se je Beograd zanimal za slovensko manjsino v TS (jaz ji ne pripadam) in placeval oddajnike, da smo videli LJ 1, LJ 2, ZG 2, KP. )

Glede priimka Tùrk (na tipkovnici nimam u s .. in zato uporabljam ù)
Lepo je, da se spostuje priimek tak kot je, da se GA NORMALNO IZGOVARJA, in ne da se slovenski tv napovedovalci spakujejo s cudno nasobljenimi ustnicami, sploh ni za govort!!! Priimek Tùrk se lahko cisto normalno izgovori brez pacenja (ne mislim Turk).

Ce se spostuje priimek zdajsnega predsednika, se morajo potem tv napovedovalci spakovati tudi pri priimkih: na W: Wolf, na IĆ: MiloseviIĆ itd....

Vsi dobro vemo, da v ima slov. slovnica 25 crk, nima W, Y, ù, IĆ, dz .....

Ne vem zakaj se potem Tùrk ne izgovarja Turk, ko se MilosevIĆ izgovarja Milosevič. VSI PRIIMKI se morajo PRAVILNO IZGOVARJATI BREZ RAZLIKE, ce je clovek delavec in se pise Tùrk al pa predsednik!!!

Nazadnje uredil BINGA-BONGA : 13.11.2007 ob 14:11.