Poglej enojno objavo
Staro 24.12.2017, 11:38
toxic Uporabnik toxic ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce toxic
Član od: Dec 2017
Sporočila: 9
Privzeto Re: Evropska sredstva

Grki niso napaka, ampak posledica. Kar je EU v preteklosti tolerirala je tudi pokasirala. Na žalost seveda moramo to plačati tudi mi. Zato mi je Brexit danes toliko razumljivejši. EU je postala ujetnice nemških ter francoskih interesov. Obe omenjeni državi želita za vsako ceno ohraniti svoj primat. Samo vprašanje časa pa je, koliko časa ju bodo tolerirale nove članice, predvsem države iz Višegrajske skupine? Res je, da so Nemci kar obilo investirali v tamkajšnjo industrijo, a so te države zanje tudi velik trg. Če se odločijo za izstop se Nemci ne bodo odrekli zaslužku. Tako kot ima unija sklenjene posebne sporazume s Švico in nekaterimi drugimi nečlanicami, lahko ohrani glavnino gospodarskih interesov tudi v njih.
Nastopil je čas, ko bodo evropski komisije jasno sporočile, da bo treba položiti račune in navidezno manj vplivnim ter manjšim državam prisluhniti ter upoštevati njihove interese. V nasprotnem se bo EU pričela krčiti, svoj piskerc pa bo pristavil nekdo drug, tretji. Biznis je biznis, je nekoč dejal nek politik, jaz bi ga zgolj dopolnil, da denar nikomur ne smrdi.

Nazadnje uredil toxic : 25.12.2017 ob 07:43.