Poglej enojno objavo
Staro 08.09.2006, 08:28
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Državljanska vojna

Po včerajšnji oddaji na komercialki je tudi sir. dr. Onyxu postalo pretežno jasno do delno oblačno, da se je slovenija znašla v vrtincu državljanske vojne.

Na eni strani so maloštevilne sile zveste predsedniku države, na drugi strani pa sile zveste zunanjemu ministru, pri čemer občasno v spopad na strani zunanjega ministra posežejo še sile zveste premieru.

Če nekoliko ironično dodam sem dobil občutek, da je mirovnik Tomo Križnar uspel iz zapora v El Faširju zanetiti še državljansko vojno v Sloveniji, ki povzema vzorce krize v Sudanu. Tudi pri nas gre za medverski spopad med proateističnimi silami predsednika države in nekoliko bolj krščansko usmerjenimi silami zunanjega ministra, hkrati pa se v ta boj vključujejo še razne frakcije z svojimi parcialnimi interesi, kot je recimo Gibanje za pravičnost, za katerega je znano, da podpira sile predsednika države.

Kar je še posebaj zaskrbljujoče je dejstvo, da je uspelo silam predsednika prenesti spopad še prek meja v sosedno Avstrijo, pri čemer se je manjšina očitno odločno postavila na stran predsednika ne zato, ker ga podpira, ampak zato, ker je nastrojena proti zunanjemu ministru, ki naj bi domnevno v tajnih depešah paktiral z avstrijsko vlado.

Kdo v tem spopadu igra vlogo Minija Minnawija mi še ni jasno, glede na odločnost in samozavestni nastop pa zunanji minister nekoliko spominja na El Faširja (ali se napiše Al Bašir?). Seveda pa bi bilo skrajno neprimerno če se nižje uradnike zunanjega ministra kar počez enači z đanđavidi, ker so metode dela povsem drugačne. Nenazadnje je večina uradnikov zunanjega ministrstva pismena, kar za poveljnike đanđavidaov naj ne bi držalo.

Kar mene kot sir. dr. Onyxa kot predsedniškega kandidata 2008 pri tem spopadu skrbi, da bom po zmagi na volitvah prevzel urad predsednika, ki bo de facto v vojnem stanju in takrat že nekaj let v vojni. Kratkoročno Gandijevska politika predsednika države na vročih tleh severnega Balkana nima nobene možnosti, sploh če upoštvamo, da DENAR ZA OBOROŽEVANJE SIL PREDSEDNIKA DRŽAVE ZAGOTAVLJAJO SILE PREMIERA VLADE.

Kar pa je tudi eden izmed večjih paradoksov te vojne.

Za konec pa še šala iz uradniških vrst:
Mi je nek višji uradnik težil za neko malenkost, pa ga pozorno poslušam potem mu pa odvrnem:

Ali se FUCK OFF napiše skupaj ali narazen?

Citat Kajmimarja:
Lep dan vsem skupaj...

Nazadnje uredil DrOnyx : 08.09.2006 ob 10:02.