Tema: Sindikati
Poglej enojno objavo
Staro 08.04.2008, 07:21
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273
Privzeto Re: Sindikati

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Sedaj vidim, da sem lahko vesela, da tega, po tvojem tako opevanega socializma nisem okusila tudi takrat ne, ko je v naši deželi še bil. Verjetno mi je danes toliko lažje, ker od nikogar nisem nič pričakovala, je bilo potrebno vse vstvariti iz nič.

Verjetno pa ni človek sam kriv, če je po tvojih merilih ekonomsko nepismen, prav bi bilo, da mu ekonomsko pismeni pomagajo, ker s tem bodo pomagali v prvi vrsti sebi.
Vsak si je čisto sam kriv, če je ekonomsko nepismen in se zato zanaša na druge.....si je tudi sam kriv, če ga zato drugi manipulirajo.....je pa zanimivo mišljenje večine sindikalcev, "grdi kapitalisti" so kao egoistični, politika ravno tako....a vodje sindikatov pa ne...ti pa uživajo podporo in niti slučajno ne delajo za svoje interese.....

....sicer pa ok, res ne vem zakaj je ta "ekonomska pismenost" tak problem na forumu....če hočeš it v bazen, moraš znat plavat drugače ne gre in enako velja danes z ekonomijo.....slednja v globoki meri določa življenja večine ljudi a o tem ne vejo čisto nič.....če je to za tebe pa druge ok, so be it.....po moje je to zelo hud problem in posledice tega lahko vidimo na vsake toliko, ko se gruča ljudi spravi na ceste in se s svojim primitivno navijaškim stilom sprehaja po ulicah ter tako upa, da se bo kar naenkrat nekaj spremenilo.....