Poglej enojno objavo
Staro 12.07.2013, 09:59
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.641
Privzeto Re: wireless omrežje z Inbox V50 modemom

Citat:
Objavil-a bosoturk Prikaži sporočila
Imam eno vprašanje.

DO nedavnega mi je zadeva delovala brez problema, potem pa kar naenkrat vse skupaj padlo dol. Baje da naj bi bila kriva menjava zadnjega modela Siolovega modema z zgoraj omenjenim.

V glavnem, ko mi je tehnik zamenjal modem, sem naredil zopet wireless omrežje z istim imenom kot sem ga imel na prejšnjem. No tukaj so se začeli problemi. Kakšen dan je vse lepo delovalo, potem pa so se na prenosnikih začeli pojavljati klicaji, ko je bila povezava vzpostavljena. Zatem pa sploh ni bilo več možno se niti povezat. Po klicu na 080 1000 mi tehnik prijazno razloži, da je verjetno krivo kreiranje omrežja z istim imenom na drugem modemu/ruterju. Ok, sem spremenil ime omrežja (vsaj 5x) vendar težava še vedno prisotna. Potem pred 2mi dnevi zopet kličem na TP in mi gospodična na drugi strani prijazno priskoči na pomoč in me po 30ih minutah pokliče, da je skonfigurirala modem in naredila novo omrežje. Ves vesel se priklopim in res zadeva je delovala na 2 prenosnikih (na teh sem preizkusil).

Vendar pa hladen tuš naslednje jutro, zadeva spet ne dela

Zdaj pa vprašanje, ali je možno da sem (po nesreči, ker nisem nek stručko) kje v nastavitvah modema kaj preveč obkljukal ali odkljukal, ker dvomim da bi bilo lahko kaj narobe s 4imi prenosniki, iPadom in 2 telefoni, da se ne morejo povezati v omrežje (če pa se že povežejo, pa dobim obvestil da ni dostopa do interneta). Ali je imel mogoče kdo izmed vas kakšen podoben primer.

Aja, pa poskusil sem tudi s svojim ruterjem, z Belkinom in TP Linkom, v obeh primerih iste težave. Pa še en važen podatek, ko se s kablom povežem direktno na modem Inbox preko ETH1 zadeva deluje (sicer se je v 2 od 4ih poskusov tudi pri tej vrsti povezave pojavil za kratek čas klicaj).

Prosim za kakršnkoli nasvet, ker sem izčrpal vse svoje zmožnosti in preguglal cel internet in poskusil z vsemi možnimi nasveti ki se jih zasledil vendar neuspešno.

Na treh prenosnikih imam Win7 na enem pa Win8.

Hvala že vnaprej

Boštjan
Pozdravljeni,

prek spletnega pogovora ste sicer dobili danes še nekaj nasvetov in popravkov v nastavitvah. Samih prekinitev na liniji ni videti, predlagam pa, da kot sva se dogovorila preverite delovanje še z tam omenjenimi nastavitvami.

Rezultate lahko sporočite tu, na ZS ali prek spletnega pogovora.

Lep pozdrav
Sašo