Poglej enojno objavo
Staro 07.09.2005, 00:04
LeonVeliki Uporabnik LeonVeliki ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce LeonVeliki
Član od: Jun 2005
Sporočila: 44
Privzeto

Jaz sem bil s punco na Karpatosu. Tja ti priporočam, da greš, če si želiš miru. Otok je res lep, turizem pa ni razvit kakor recimo na Rodosu. Splača se ti najeti avto in prevozit cel otok. Skuterja pa ne priporočam, ker preveč piha. Ljudje so zelo zelo prijazni in večina jih je iz Amerike, ker so vsi odšli tja živet, ker na Karpatosu nimaš od česa živeti, zatorej vsi tekoče govorijo angleško. Splača se ti iti na vse izlete, ki jih organizira agencija (mislim, da sta dva) obvezno pa moraš iti na Olympos (ena tradicionalna vasica, kjer še govorijo staro grščino).

No, ker sva bila na dospustu za tri tedne, sva se za en teden odpravila na rodos. Karta za letalo pride za dve osebe 120EUR v obe smeri (lanska cena). No, Rodos pa je čisto nasprotje Karpatosa. Polno hotelov, trgovinic, supermarketov, barčkov in žura. Tam najameš skuterja (jasno!!) in se pelješ, kamor hočeš. Zjutraj na cestah ni žive duše, ker vse spi, zvečer, pa se po ulicah zaradi gužve premikaš tako hitro kot avto. Obvezno je treba pogledat staro mesto za obzidjem, kjer se prodaja krama. To je tisti najboljši del Rodosa, ko se cenkaš za en praholovec. Ampak to ima svoj nepozaben čar. Fajn si je s sabo vzet tudi kakšen vodnik po otokusi malo ogledaš znamnitosti, ki jih na Rodosu ni malo in če si že tam, še malo izobrazbe (recimo Kolosos).

Po enem tednu sem imel Rodosa čez glavo in sem si prav želel, da pridem nazaj na Karpatos. Tam pa vse po starem. Najbolj se ti splača iti v hotel Sunrise, ker je blizu morja, šef Mike je ful v redu in je v Pigadiji (gl. mesto otoka). Sicer ni 5* ampak za spat je fajn, WCji so kar novi in klima je. Lahko pa ti dam tudi naslov in email od enih apartmajev, ki niso preveč dragi in so lastniki tudi full prijazni. No, toliko na kratko. Če pa še kaj zanima, pa kr vprašaj.