Poglej enojno objavo
Staro 20.11.2010, 20:44
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929
Privzeto Re: Panda 2010 za en mesec

Sem uporabnik računalnik tam od ZX Spectruma (1984) naprej. Prvi virusi so se pojavili že pri Spectrumu in kasetah, nato MS DOS in 5,25" diskete, nato... Srečal sem se z ogromno legalnih in "legalnih" antivirusnih programih. V vsem tem obdobju sem "zadel" dve ali tri resnejše zlonamerne kode (enkrat mail spam preko MS Messengerja in 10 letne hčerke, enkrat neki crack za "legalen" program- pisala so se mi neka sporočila po ekranu in enkrat ali dvakrat skoraj preko elektronske pošte). Vedno sem imel naložene licencirane in najboljše anti (kaj vem kaj) programe. In vedno sem bil kriv sam za grožnjo (antivirusni program je čez dan ali dva po posodobitvi zaznal zlonamerno kodo- a kaj mi to pomaga?)
Danes imam naložen MS Essential-je brezplačen in praktično ne opazim da je aktiviran. Računalnik mi deluje brez pretresov, denar iz spletne banke mi sicer izginja a poznam vzrok (žena!), pa tudi kakšen parter me še ni opozoril o čudni pošti z moje strani. Zato vam svetujem, da več pozornosti posvetite temu, kakšne spletne strani obiskujete in kaj tam počnete, kot pa temu, kateri program za zaščito je boljši. Programe namreč izboljšujejo zato, ker so opazili da nepridipravi uporabljajjo nove poti- torej so izboljšave vedno korak ali dva zadaj.