Poglej enojno objavo
Staro 03.01.2009, 20:38
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Se opravičujem, nisem te hotel razjeziti. Spoštujem tvoje mnenje, vsak ima pravico do tega.

Ampak jaz enostavno vse te stvari glede Svetega pisma in Razodetja, ki so danes znane, moram napisati, pa čeprav so v nasprotju z mnenjem velike večine ljudi.
Mogoče sem bil nekoč »splombiran«, dokler sem bil član religije. Vse to je sedaj odpadlo, tako da sem svoboden.

Res je, da je veliko različic evangelija. Ampak EVANGELIJ je v bistvu samo eden. To pomeni veselo oznanilo. To veselo oznanilo je bilo prav za prav namenjeno poganom. Izraelci so iz svojih spisov vedeli, da bo prišel Mesija, ki bo odpravil vsakoletno živalsko žrtvovanje za greh. Na kakšen način bo to storil, pa niso vedeli. Zanimivo, prišel je natanko tako, kot je bilo zapisano v njihovih pismih, pa ga vendar niso spoznali. In nato si je Bog izbral pogane, kar je bilo v izraelskih očeh nezaslišano. Iz poganskih vrst si je izbral svojo Nevesto in to je tista vesela novica za nas. To je Evangelij. Pa kaj, če so skrili 34 sporočil? Bog bo imel svojo NEVESTO in jo že ima.

Kristusov zadnji poziv Laodicejski dobi, v kateri se mi danes nahajamo, je bil: Razodetje 3,21: »Kdor zmaga, mu bom dal, da sede z menoj na moj prestol, kakor sem tudi sam zmagal in sédel s svojim Očetom na njegov prestol
Te besede so namenjene tebi in meni in vsem, ki živijo v tem trenutku na zemlji.
In kdo lahko sede na prestol zraven vladarja? Nihče drug, kot žena vladarja. Žena pa je ravno tista skrita Nevesta ki bo šla najprej na Jagnjetovo gostijo, in nato postala njegova legitimna žena. Razodetje 19,7: »…zakaj prišla je Jagnjetova svatba in njegova nevesta se je pripravila.«.

Vse je tesno povezano in kljub temu, da so vsa ta pisma pisali različni ljudje jih je vodil EN Duh.
Škoda, da si tako malo ljudi vzame čas da bi podrobneje proučili te besede. Čisto zadnje besede tej dobi pa so bile: …. Kdor ima uho, naj prisluhne, kaj govori Duh Cerkvam.«
Torej mnogi ne bodo slišali in ne bodo hoteli slišati vabila. In v nobeni drugi cerkveni dobi ni bil Kristus izven svoje cerkve. Samo v tej zadnji dobi se je to zgodilo, da je moral dejati: »….Glej, stojim pred vrati in trkam….«
On je bil vržen ven iz svoje skupnosti. Zaradi naše nevere se je to zgodilo. Naša nevera v BESEDO je to povzročila. Pa vendar bo očitno še nekdo, ki ga bo slišal in ga povabil notri: … Če kdo sliši moj glas in odpre vrata, bom stopil k njemu in večerjal z njim, on pa z menoj

In poglej, kaj se dogaja takoj po Laodicejski dobi v 4. Poglavju? Začelo se je slavje v nebesih. Nevesta je bila vzeta v nebo. Milost za pogane je bila zaključena. Janez, ki je pisal te besede je videl Božji prestol ter slavljenje. Med vsemi opisi naj izpostavim samo enega: »..Pred prestolom pa je bilo kakor stekleno morje, podobno kristalu.« (Raz 4,6).
Stekleno morje je simbolično pomenilo posodo iz brona, ki jo je imel Mojzes v shodnem šotoru in v kateri so umivali žrtve pred darovanjem. Tukaj je bilo stekleno morje čisto kot kristal. Torej je bil proces žrtvovanja zaključen. Od takrat naprej se nihče od poganov ne bo mogel več sklicevati na Kristusovo daritev in na njegovo prelito kri. Ko bo Nevesta odšla, takrat bo z milostjo konec. Zato je potrebno poudarjati resnost časa, v katerem živimo. Enostavno si ne moremo privoščiti nevere, ker nas bo to preveč stalo.

Trditve, da bodo religije izginile iz obličja zemlje so v nasprotju z napovedmi iz Razodetja in ljudi zavajajo, da bi se predali »spancu«.
1. Petrovo pismo 5,8 pa pravi: »Trezni bodite in budni! Vaš nasprotnik hudič hodi okrog kakor rjoveč lev in išče, koga bi požrl.«
Enostavno ni čas za počitek. Sedaj se bije velika duhovna borba. Pavel v Efežanom 6,10-11 tudi piše: »Nadenite si celotno Božjo bojno opremo, da se boste mogli upirati hudičevim zvijačam. Kajti naš boj se ne bije proti krvi in mesu, ampak proti vladarstvom, proti oblastem, proti svetovnim gospodovalcem te mračnosti, proti zlohotnim duhovnim silam v nebeških področjih

Kaj ljudje danes vedo o vsebini sedmih pečatov, ki jih je apostol Janez hotel zapisati pa jih ni smel? Še odmevajo besede iz Razodetja 10,4-5: »Ko je spregovorilo sedem gromov, sem hotel pisati. Toda zaslišal sem glas iz nebes, ki je rekel: »Zapečati, kar je spregovorilo sedem gromov, in ne zapisuj tega

In ravno zaradi milijona napačnih interpretacij, ki bi se pojavile se to ni smelo zapisati. Enostavno ne moreš nekaj interpretirati, če ne veš vsebine in ničesar na kaj bi se oprl. Odpiranje sedmih pečatov je tako pomembnih, da te besede niti v Sveto pismo niso smele biti zapisane. Pa vendar je sedaj to razodeto in mora biti oznanjeno.