Poglej enojno objavo
Staro 10.01.2009, 14:30
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
Aha, in ti si jo bral, po možnosti v izvirniku, s čimer se izognemo napakam v prevodu in samovoljnemu prirejanju?

Ali pa verjameš večkratnim prevodom in temu, da ti je nekdo povedal, da knjigi ni dovoljeno ničesar dodati ali odvzeti?
Pri napisanih besedah iz Razodetja 22,18-19 se res zamislimo: »…če bi jim kdo kaj dodal, ga bo Bog udaril z nadlogami, ki so opisane v tej knjigi. Če pa bi kaj odvzel od besed, ki so v tej preroški knjigi, bo Bog odvzel njegov delež pri drevesu življenja in pri svetem mestu, ki sta opisani v tej knjigi.«

Mogoče ne gre toliko za napake pri dobesednem prevajanju iz izvirnih besedil, kot pa za poizkus odvzemanja življenja, ki je v tej pisani Besedi.
Nekatera manjša neskladja poznam, recimo Razodetje 1,12: »Obrnil sem se, da bi videl, čigav glas je govoril z menoj
Pravilno je: » In obrnil sem se, da bi videl glas, ki je govoril z menoj;«.
Moderni razlagalci so mnenja, da ne moremo videti glasu in so spremenili besedilo. Ampak Bog je hotel ravno to, da bi mi danes zastali in pogledali glas, ki govori. To je bil Sveti Duh, ki je govoril skozi glasnika 7. Cerkvene dobe. Mi moramo danes »videti« njegov glas in sprejeti Besedo v času našega življenja.

Ali pa Razodetje 10,7: »V dneh, ko se bo oglasil sedmi angel in zatrobil, se bo dopolnila Božja skrivnost.«
Pravilneje je: »…temveč v dneh glasu sedmega angela, ko bo trobil, se tudi dopolni Božja skrivnost
Spet je glavni poudarek na GLASU. To je za nas zelo pomembno, ker danes enostavno moramo slišati glas sedmega angela, ki je glasnik zadnje 7. Cerkvene dobe.

Ali pa Razodetje 2,13: »….in nisi zatajil vere vame niti v dneh….« Pravilno je : »…in nisi zatajil moje vere…«.
Ne gre za našo vero v Kristusa, temveč za Kristusovo vero, ki je nadomestila našo nevero ravno takrat, ko je za nadaljevanje odrešenjskega procesa potrebna zgolj vera.

To delajo religije. In kaj so naredile religije skozi zgodovino? Gonilna sila religije je satan, zato je tudi religija v nasprotju z Božjim načrtom odrešenja. Religija pomeni »pokrivalo« in ona je simbol lista s katerimi sta si Adam in Eva sešila predpasnike. Ampak človek se ne more pokriti sam, temveč ga lahko pokrije samo Bog. Zaradi človekovega greha je Bog ubil določeno žival in z njegovo kožo oblekel prva dva človeka. To seveda v simboliki pomeni, da je za opravičenje človeka bila potrebna prelita nedolžna kri. In tako je bilo skozi vso Staro zavezo vse do Kristusovega prihoda. Njegova prelita kri je bila večja in je zadostila za »pokritje« celotnega človeštva.

In če človek poizkuša odvzeti to SILO ŽIVLJENJA iz Besede, mu veljajo tiste vrstice iz Razodetja. To ravno delajo religije. Iz originalnega semena je religija naredila hibridno seme, v kateri ni življenja. Kako? K Besedi Svetega pisma je dodala natanko določena pravila obnašanja v cerkvi, doktrine, dogme, veroizpovedi, ki omejujejo Besedo, v naprej sestavljene molitve in podobno. S tem avtomatsko nekaj dodaja in zopet nekaj drugega odvzema. Primer iz realnosti: To počnejo biologi z naravnimi semeni. Rezultat je velik pridelek, velika zrna, v njih pa ni življenja. Ravno tako je z Božjo Besedo. Njej so hoteli odvzeti originalni del in jo križati s človeškim mišljenjem. Tako smo dobili bogate religiozne ustanove, ki kontrolirajo svetovno politiko, vendar v njih ni ORIGINALNEGA ŽIVLJENJA. Njim bo Bog odvzel delež. Posamezniki pa se bodo seveda rešili, če bodo izšli pravi čas. In o tem govori RAZODETJE Jezusa Kristusa.