Poglej enojno objavo
Staro 02.02.2009, 08:08
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

ČEDANJE VEČJE TRAPARIJE pišeš, dragi VERNIK, na žalost moram to ugotoviti.
Čisto nič narobe nisem zapisal. W. Benham (1909-1965) je bil čisto res BAPTISTIČNI ODPADLI PRIDIGAR, torej SEKTAŠ. Ukvarjal se je, ne toliko z Biblijo, ki zanjo nikoli ni imel pravih študijskih kvalifikacij (na področju eksegeze), ampak, kot sem poudaril, zlasti ob koncu svoje "misije" z ASTROLOGIJO. To kar je pisal je bilo tako konfuzno, da je sprožil - ne od nasprotnikov, dragi vernik, ampak v krogih, ki so ga prej podpirali, številne polemike, spore in proteste. Vse to je objavljeno. Cela knjižnica knjig, kjer so ga mnogi kar dobro razkrinkali. Zato ne pripisuj meni, kar pravim. NJEGOVI SODOBNIKI so ga že tako orisali.
USTANOVIL JE SVOJO SEKTO. In verjetno tej pripadaš tudi ti - morda formalno ne. Ne vem.
VSEKAKOR pa si več mesecev prepisoval iz BENHAMOVIH knjig in govoril o DELU DUHA! LEPO te prosim, BODI REALEN. To je sektaško delo, ki ga vsak si sekte malce pozna, takoj razkrinka. Značilno je to, da se držiš BENHAMA bolj kot Pisma. ZATO si tudi pristal v BENHAMŠČINI in ne pri CERKVAH in ne pri TOLMAČENJIH APOKALIPSE.

In še.
Fotografije, ki jih priobčuješ so čisto navadna traparija. DUH in ANGEL - lepo te prosim, celo pri sektaškem verouku vernike učijo, da so to "nevidne entitete".

In Duhovi in ANGELI rabijo nekakšne sence na fotografijah. To je pa res samo sekta zmožna verjeti.

Z velikim spoštovanjem (do človeka) ti pač moram to napisati. Seveda, kot vidim, ne bo nič ali skoraj nič pomagalo. Bralcev sem pa le omogočil, da so končno PREPOZNALI VIR iz katerega si PLONKAL. In plonkanje tudi ni delo Duha, še zlasti ne, če je samo paberkovanje. (Benham je mnogo napisal o drugem in tretjem poglavju Apk).

Kot rečeno, tega sektaša W. Benhama, ki se ga držiš kot pijan plota, sem pa le moral razkrinkati - kot sem že rekel - DA NE BI KDO MISLIL, da je ta benhamovščina res kaka RAZLAGA Apokalipse. Kdo bi le to verjel?

In še a propos tvoje zgodbice - Ja povej mi, dragi Vernik, kaj imajo šlogarce z delom Duha. Pa mislim, da Benham ni odvisen od njenega šloganja o sijaju, ki naj ga spremlja, on je imel sam "šlogarske" talente. V vseh njegovih delih so "vidni". In z astrologijo in šloganjem bomo razlagali APOKALIPSO? Ubogi!

Nazadnje uredil drstane8 : 02.02.2009 ob 08:16.