Poglej enojno objavo
Staro 02.02.2009, 19:01
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Vem, da smo si na nasprotnih polih in vem da ni lahko sprejeti Boga ter njegovega mogočnega delovanja.
ARP in DRSTANE8 sta povedala svoje mnenje in sta se postavila na svojo stran. Ampak dejstva kljub temu ostajajo. Božje delo se vidi in verjeli ali ne, to delo je od Svetega Duha. Tudi mene uporablja Sveti Duh, ne morem se upirati.
Pazite, Bog končuje pogansko obdobje. Ljudje, tisti ki verjamete v Boga, poglejte in sami proučite Sveto pismo. Prepričajte se sami. Stvari, ki sem jih napisal tu so samo malenkosti. Enostavno vzemite tisto, kar vam pripada in si ne dajte, da bi vam kdo odvzel delež pri Drevesu Življenja. Večjega dokaza, kot v preteklem stoletju nam Bog enostavno ni mogel dati. Uporabite svojo vero.

Vedite, da Bog prihaja v enostavnosti, v preprostosti in ne z modrostjo, teologijo in filozofijo ljudi. RAZODETJA SE NE DA NAUČITI. Ne moreš ga študirati 8 let potem pa ga razlagati po človeško. Jaz tu ne razlagam po svoje, ampak pišem, kaj je Bog povedal preroku. To ni plonkanje. Vsa slava gre samo Bogu.
Poglejte vse te primerjave:
Ko je Jezus prišel prvič, so ga sprejeli samo revni pastirji. Niti meščani ga niso hoteli med sebe, verski poglavarji in pismouki pa so ga hoteli ubiti. To je bil njihov edini cilj. Uboj.
Ker Bog ne menja svojega načina delovanja, je na isti način prišel tudi drugič. In ta ista slika se je ponovila danes. Ubili so prvega glasnika Janeza Krstnika in ubili so drugega glasnika Branhama. (v prometni nesreči). Podobnosti so povsod, kamorkoli pogledate v Biblijo. Samo to vas prosim, NE POSTANITE BOŽJI NASPROTNIKI. Zagotovo vem, če bi Branham slišal te neresnične besede na forumu, bi avtorju gotovo odpustil. On je pač bil takšen. Bil je poln Svetega Duha. In to je to, kar ljudje danes željno pričakujejo. Tolažbo. odpuščanje. Mir. Upanje.
Branhamov cilj v življenju je bil samo eden. Izpolniti je želel to, za kar ga je Bog poslal. Zato odmislite sekte in religije. On enostavno ni imel časa za to. Vse to je zemeljsko, demonsko. on je bil enostavno prvina Neveste. Nevesta pa ima Kristusov KARAKTER. In vsak, ki se bo obnašal kot Jezus Kristus bo v Nevesti.
Gotovo obstaja kdo na forumu, ki ga Božja beseda zanima in vse te stvari, ki se dogajajo ter v katerem času živimo. Čas je strašno blizu. pa saj se niti jaz tega prav ne zavedam. Pa če je samo eden človek na forumu, se je splačalo porabiti te zimske ure pisanja. Jaz v začetku sploh nisem imel tega namena, ampak sem moral to narediti. Nisem pisatelj in tipkam samo z dvema prstoma. Ne misliti, da je kdo koga razkrinkal. Vse je vodeno in bilo že zdavnaj določeno.

Poglejte primerjavo med prerokom prvega in prerokom drugega izhoda iz suženske dežele (Prvič Izraelci iz Egipta, drugič Nevesta iz tega sveta):
Kot je angel Branhamu naročil javno delovanje in da bi ohrabril vero ljudi, sta mu bili dani dve nadnaravni znamenji, da bi ljudje verjeli. Poglejte, kako je Bog ljubeče mislil na vse.
Prvič:
Ko bi se dotaknil bolnikove roke, mu je bilo dano vidno znamenje na njegovi roki in bi pokazalo bolezen ali ozdravitev bolnika. Angel mu je dejal dobesedno tako: »Tako, kot sta preroku Mojzesu bili darovani dve znamenji, ki sta potrdili njegovo službo, tako bosta tudi tebi dana dva znaka, ki bosta potrdila tvojo službo. Prvi bo ta. Ko boš prijel s svojo levico desno roko osebe, za katero boš molil, boš ostal popolnoma miren in pokazalo se bo znamenje na tvoji roki. Potem boš molil. Ko te bo to znamenje zapustilo, bo tudi bolezen zapustila človeka. Če pa te znamenje ne bo zapustilo, samo moli za blagoslov in pojdi dalje.«

Drugič:
V nadaljevanju njegove službe mu je bilo dano tudi drugo znamenje, s katerim je odkrival skrivnosti in potrebe človeških src, z namenom da bi ljudje dobili vero in bili osvobojeni od hudih duhov. Pred stotisočimi ljudmi so bili demoni, ki so stiskali ljudi, razkrinkani.
Angel mu je dejal, da mu bosta dani ti dve znamenji, kakor Mojzesu. Naj povem tistim, ki se ne spomnijo dveh Mojzesovih znamenj.
V času priprav Izraelcev na izhod iz Egipta je Bog poslal Mojzesa k Faraonu. Samo predstavljate si lahko, kaj je to pomenilo za Mojzesa. Moral se je vrniti pred obličje človeka, pred katerim je nekoč zbežal in ki ga je preganjal zaradi uboja nekega Egipčana. Pred njim se je skrival 40 let. Zato je bila Mojzesova reakcija več kot pričakovana: »Kdo sem jaz, da bi šel k faraonu in izpeljal Izraelove sinove iz Egipta.«
Bog je rekel: »Jaz bom s teboj...«. Mojzesa je bilo strah, zato mu je Bog obljubil, da bo z njim. Ko je Mojzes dejal, da mu ne bodo verjeli in ga ne bodo poslušali, mu je dal dve vidni znamenji. V roke mu je dal palico. Ko je to palico vrgel ob tla, se je spremenila v kačo. In ko je kačo prijel za rep, se je spet spremenila nazaj v palico. To je bilo prvo znamenje.
Drugo znamenje: Potem mu je ukazal naj vtakne svojo roko v nedrje. In storil je tako. Ko jo je izvlekel, je bila cela roka gobava. Bila je bela kot sneg. Nato je moral roko spet vtakniti v nederje in jo nato izvleči. Bila je zopet zdrava. Bog mu je dejal: »Če ti ne bodo verjeli in ne poslušali na prvo znamenje, ti bodo verjeli na drugo znamenje.....« Sami si lahko celotni dogodek preberete v 2. Mojzesovi knjigi, 3. in 4. poglavje.
Branhamova reakcija je bila na las podobna reakciji Mojzesa. Strah, vprašanje zakaj jaz, sem neuk, ne bodo mi verjeli, ne bodo me poslušali..... In potem dve znamenji, da bi prepričale ljudi. Tu so se že pokazali prvi znaki velike Branhamove naloge, ki ga je čakala. Priprava Kristusove neveste na izhod, tako kot je Mojzes moral pripraviti Izraelovo ljudstvo na izhod iz Egipta.

In s tem je postalo vsakemu resnemu bralcu Biblije jasno, da je William Marrion Branham prerok, ki je izpolnjeval mnoge preroške obljube iz Biblije za ta naš čas. Obsega velike naloge, ki jo je moral opraviti, tega se seveda takrat ni zavedal nihče. Šele z leti se je izkristaliziralo, kakšno sporočilo in kakšen čas imamo pred sabo.

Kdor med vami išče Resnico se bo vprašal: »Je bila ta služba izpolnitev prerokbe?

Gotovo je bila. To se vidi v razmišljanju v povezavi s sporočilom starozaveznih prerokov kot so Amos 3:6-7, Malahija 4:5-6, ter novozaveznih odlomkov iz Mateja 17:10-12.
Služba William Marrion Branhama je v sebi združevala tri medsebojno neodvisne faze, o katerih je sam govoril kot o "potezah".
Prva poteza: Ozdravljenje.
Druga poteza: Prerokovanje in odkrivanje skrivnosti človeških src.
Tretja poteza: Odkrivanje skrivnosti Božje Besede.

Vemo, da se je tudi služba Jezusa Kristusa odvijala na isti način. V tretji potezi so mnogi zapustili Jezusa. Janez 6,66: "Po tistem je mnogo njegovih učencev odšlo in niso več hodili z njim. Jezus je tedaj rekel dvanajsterim: »Ali hočete tudi vi oditi?« Simon Peter mu je odvrnil: »Gospod, h komu naj gremo? Besede večnega življenja imaš."
Isto se je zgodilo pri Branhamovi službi, kar tudi omenja DRSTANE8. Ampak to se ni zgodilo zato, da bi bil Branham Jezus, ampak ker je Jezus Kristus prišel v svojem drugem prihodu. Seveda vsi pozabljajo. da ON še ne bo stopil na zemljo, dokler je le ta nespremenjena.