Poglej enojno objavo
Staro 03.02.2009, 09:14
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Pozdrav ARP!!
Veliko lepih stvari sem se naučil od ateistov. Zato jih spoštujem. Mogoče si tudi ti ateist, ne vem. Po eni strani imaš prav, ko praviš: »…Ti, pa svet opisuješ kot "tvojo" realnost,….«. Jaz to realnost gradim na Svetem pismu. In v nadaljevanju, ko si napisal besede: »…Oba si nista in ne bosta edina že pri osnovnih zadevah…«, je to je kruta resnica. Zavedam se tega.
Pa si se kdaj vprašal, od kod to izvira? Vsa ta nesoglasja? Pojdi recimo na en računalniški forum in poglej, s kakšno prijaznostjo se tam pogovarjajo in pišejo eden z drugim. Pa niso nič kaj drugačni ljudje od nas. So isti običajni ljudje, kot mi. V čem je torej ta razlika? Povedal ti bom. TO JE MAZILJENJE. Ti kot ateist mogoče tega ne priznavaš, ampak ono je tu. To je na ljudeh. Versko področje je najbolj napadano s strani demonov in zato maziljeno z najmočnejšimi zlohotnimi silami.

Jaz se ne borim recimo proti tebi – ARP ali DRSTANE8, ali Whitezero in še prej Babe2. Jaz se borim vedno PROTI SEBI. Meni je največji sovražnik moj lastni meseni človek, ki je napadan s strani teh sil in se ne more ubraniti. Zato sem enkrat pisal o treh nivojih človeka: TELO – DUH- DUŠA. Pet čutil telesa (vid, sluh, voh, okus, tip) in pet čutil duha (vest, domišljija, spomin, občutki in razum) so vedno pod pritiskom demonskih sil. Samo duša, ki pa ima eno čutilo: vero, ne more biti pod vplivom hudobnih sil. Tu je prostor, kamor se naseli Sveti Duh, ki je seveda Jezus Kristus v obliki Tolažnika in zato pri taki osebi ni strahu. Zato mene ni srah, da bi nekega dne ugotovil da Boga ni. Duša je prostor, kamor se lahko naseli Bog. Kontrolna točka duše je srce. To kontrolno točko si je izbral Bog. Boga pa lahko vidimo samo z vero. Zato je edina lastnost, ki jo ima duša vera ali nevera. Z nevero ga ne bomo videli, z vero pa ga bomo videli. Saj tudi Pavel pravi v pismu Hebrejcem 11,1: »Je pa vera obstoj resničnosti, v katere upamo, zagotovilo stvari, ki jih ne vidimo.«
Človek torej gleda nevidne stvari s srcem, z vero. Če jih bomo gledali z očmi, z razumom, jih ne bomo videli. Torej, če bomo uporabili razum, Boga ne bomo videli.
Ta področja so bila že zdavnaj razdeljena. Glava je kontrolna točka, ki jo je zavzel hudič, zato z razumom nikoli ne bomo dosegli Boga. Kontrolna točka Boga je torej srce, kontrolna točka hudiča pa glava. Vse razne dogmatične konstitucije, filozofije in drugi tovrstni produkti so plod glave. Te nikoli ne bodo dosegle Boga. Zato sam Bog pravi, da je modrost pri človeku nespamet pri Bogu.
Povedal ti bom eno stvar. OBA SVETOVA OBSTAJATA. Realni svet, v katerega verjameš ti in jaz ter drugačni svet, ki ga v veri gledam jaz. Ti ga hočeš izmeriti, ampak to se ne da. Prav imaš ko praviš, da jih velika večina dela tako in ste enotni. ampak vsseno to ni merilo.
In če postaviš dva vernika skupaj, seveda bodo med njima razlike. Saj ima vsak svojo vero. Kaj pa naredi sovraštvo med njima? To je RELIGIJA. Religija je demonska in nima nič z pravo vero človeka. In jaz sem proti religijam, vendar NE PROTI LJUDEM v njih. Upam da me razumeš.
Mizarstvo.lorenčak je lepo opisal svoje gledanje na stvarjenje sveta. Ali bi ga moral za to sovražiti? Ne nikakor. Če pa se vmeša demon in začne nakladati. »Ti si katoličan, kaj ti bo neki binkoštnik solil pamet…«, potem pa lahko pride name maziljenje sovraštva, nestrpnosti in podobno. Zato Pavel pravi v Efežanom 6,12: "Kajti naš boj se ne bije proti krvi in mesu, ampak proti vladarstvom, proti oblastem, proti svetovnim gospodovalcem te mračnosti, proti zlohotnim duhovnim silam v nebeških področjih

Pišeš tudi: »…Ker je zaradi takih fantazij marsikateri človek trpel in še trpi ne prizanašam v besedah - živiš v navideznem svetu….«
Nobeden človek ni trpel zaradi fantazij, drugače znanstveno fantastični romani ne bi bili tako uspešni. (se spomniš revije Vseved in njihovih člankov? Jaz sem bil velik ljubitelj te zvrsti). Res pa je, kar praviš, da je veliko ljudi trpelo in to zaradi RELIGIJ ter njihove zlorabe moči in borbe za oblast. Ampak Bog je nje že zdavnaj obsodil. Mi pa imamo večno življenje. Verjamem, da tudi ti.