Poglej enojno objavo
Staro 03.02.2009, 10:11
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Citat:
Meni je največji sovražnik moj lastni meseni človek, ki je napadan s strani teh sil in se ne more ubraniti.
Upam si trditi, da do neke meje čutim empatijo do tvojega pogleda. Vendar nikakor ni to simpatija.

Poskušaš si na vse načine prikrojit realnost, da ti bo v življenju bolje. Saj te je v tem pogledu težko obsojat. Problem nastane le, ker na vsak način hočeš to ponudit drugim. Ta starodavni placebo efekt. Saj mogoče deluje, vendar je tableta še vedno brez kemično-fizičnih substanc in nekdo bo zaradi tega nastradal bolj kot mu je treba če bi poiskal pravo zdravniško pomoč - kot prispodoba.

Citat:
Realni svet, v katerega verjameš ti in jaz ter drugačni svet, ki ga v veri gledam jaz. Ti ga hočeš izmeriti, ampak to se ne da.
Prepričan sem, da obstajajo stvari za katere še ne vemo in jih bomo še odkrili (ker se to redno dogaja). "Mogoče" obstajajo stvari za katere ne bomo nikoli vedeli. "Mogoče" naša možganska sestava enostavno ni sposobna za to. Ateizem nalaga ali bolje samoumevno veleva (ker pač nimamo programske kode kot je biblija,da bi kot stroji sledili navodilom), da smo do tistih svari za katere ne vemo skromni in to priznamo. Lahko pa smo radovedni. Moramo bit radovedni.

Dobro bi bilo, da bi bili tudi verni ljudje tako skromni (čeprav se na skromnost in ponižnost neprestano sklicujejo) in zbrali toliko poguma ter rekli (za vse te stvari, ki jih ne morejo dokazat imajo pa neko osebno predstavo) : Ne vem.

Ker pa ni poguma, strah pred neznanim in živeti v negotovosti je zelo težko. Zato pa pomaga bog - odgovor na vsako težko vprašanje. Izhod v sili, ki mogoče pomaga, niti približno pa iz tega ne moremo sklepat, da je kaj drugega kot samoprevara.