Poglej enojno objavo
Staro 03.02.2009, 10:26
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Citat:
Objavil-a ARP Prikaži sporočila
..... (razen, da obstaja neko ljubosumno bitje nekje, ki te opazuje in kaznuje, zraven te ima pa še ima zelo rado...).
Hvala za to misel, ki me je nagovorila. Ne boš verjel. Ampak bi ti pritrdil. Bog je tudi takšen. Opisal si Boga iz Svetega pisma:
LJUBOSUMNOST:
Nahum1,2: »GOSPOD je ljubosumni Bog in maščevalec, GOSPOD je maščevalec in poln srda. GOSPOD se maščuje nad svojimi nasprotniki in vztraja v jezi pred svojimi sovražniki
2. Mojzesova 34,14: »Kajti ne smeš se priklanjati drugemu bogu, ker je GOSPODOVO ime ›Ljubosumni‹, ljubosumen Bog je
2. Mojzesova 20,5: »Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog,….«
5. Mojzesova 4,24: »Kajti GOSPOD, tvoj Bog, je ogenj, ki požira, ljubosumen Bog.«
OPAZOVANJE:
Psalm 33,14: »S kraja, kjer ima prestol, opazuje vse prebivalce zemlje
Pregovori5,21: »Kajti GOSPOD ima pred očmi človekove poti, opazuje vse njegove steze.«
Psalm 14,2: »GOSPOD gleda dol iz nebes na človeške sinove, da bi videl, ali je kateri razumen, kateri, ki Boga išče.«
KAZNOVANJE:
Tobit 13,2: »Zakaj on kaznuje in izkazuje usmiljenje…«
1.Tesaloničanom 4,6: »Kajti vse to Gospod kaznuje, kakor smo vam že povedali in izpričali.«
LJUBEZEN:
5. Mojzesova 7,8: »….ker vas GOSPOD ljubi in hoče držati prisego…«
1. Janezovo 4,10: »…On nas je vzljubil in poslal svojega Sina v spravno daritev za naše grehe

Ampak vsaka lastnost pride ob svojem času, ker Bog je Bog reda in ne zmešnjave.
Nekaj samo o ljubusumnosti:
Bog je ljubosumen na svoj narod in to nam da nekaj vedeti, ljubosumen je tudi na svojo Nevesto. Gorje tistemu, ki bi jo skušal zapeljati. Nevesta je bila prva cerkev po binkoštnem dnevu, ki se je zgodil po Jezusovem vnebohodu. Ampak ona je bila skrita. Hudič jo je takoj napadel in jo je skušal zapeljati. To je nikolaizem, ki sem ga že opisal. On si je seveda podjarmil organizacijo, denominacijo, ki se je kasneje preoblikovala v RKC. To ni bila Kristusova nevesta.
Nevesta je sestavljena iz posameznikov iz vseh narodov in iz vseh časov. (Gal 3,28: »Ni ne Juda ne Grka, ni ne sužnja ne svobodnjaka, ni ne moškega ne ženske: kajti vsi ste eden v Kristusu Jezusu.«)
Zato sem toliko poudarjal, da Bog v času milost poganov deluje samo s POSAMEZNIKI in ne z organizacijami. Ravno zaradi ljubosumnosti jo je Bog skrival vsa ta stoletja. Nihče ni vedel zanjo. Zato niti Luther ni vedel za njo, čeprav je bil del nje. Zanimivo, ali ne?
Apostol Janez jo je videl, ko mu je bilo rečeno: pridi, da ti pokažem Nevesto, Jagnjetovo ženo… On je vedel, kdo je to. Tudi Pavel je vedel, ampak ni smel o tem pisati. Tega enostavno človek ne bi mogel nositi, zato pravi Jezus v Janezu 16,12: Še veliko vam imam povedati, a zdaj ne morete nositi
Šele ko je pšenica zrasla in je klas dozorel je to zrnje lahko izpostavljeno močnemu soncu, kar v prispodobi pomeni POPOLNEMU RAZODETJU. Zato je moral priti prerok, da Nevesto izpelje iz tega sveta. Bog je zadnjemu preroku Branhamu razodel skrivnost Neveste. Zato je nespametno trditi, Luther – Branham, kdo komu sega do gležnjev. Vsak od njiju ima svojo nalogo.

Danes tudi hudič ve, kje in kdo je nevesta. Ampak prepozno. Zrnje je že oblikovano in zato je nujno, da je izpostavljeno soncu. Torej: nujno je da vsi člani Neveste zvedo, kdo so in da pridejo da polnega spoznanja o sebi.
Ljudje, ali se vam zdi, da je sporočilo ki ga je Bog dal preko Branhama konfuzno, kar pomeni ena sama velika zmešnjava? JAZ VEM, DA NE in mnogi ki so spoznali Boga, tudi mislijo tako.
Še nikoli v zgodovini Sveto pismo ni bilo tako jasno in preprosto. Zavedajte se enega: Sveto pismo mora biti ob koncu poganskih časov tako razodeto, DA GA BO RAZUMEL VSAK ČLOVEK, naj bo delavec ali akademik. Ali mene nagovarja Branham? Ne. Mene nagovarja Bog. In tudi vas bo.
Tudi ARP-ja Bog nagovarja, saj je v vsem, kar napiše skrita Božja misel. To je zame fascinantno.