Poglej enojno objavo
Staro 08.02.2009, 13:52
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Ti nisi nikoli bral (v SP) "In krščujte jih v ime Očeta in Sina in Svetega duha" - Torej ni trinitarične formula v PISMU?
Seveda sem bral ta odlomek. Zato sedaj še enkrat odgovarjam na to temo krsta - zadnjič. Zdi se mi, da te žene neko sovraštvo do preroka. Zakaj potem na koncu besede ...pa veliko ljubezni...?

Nikoli ni bilo nobene osebe, na vseh straneh Biblije, ki bi bila kdajkoli krščena v ime “Očeta, Sina, Svetega Duha.” In sicer vse do zgodnje katoliške cerkve. To je katoliško prepričanje in ne Biblijska zapoved.
Citat iz Matej 28:19, je edino mesto v Bibliji, kjer so kdajkoli omenjeni ti nazivi. Pravi: »Pojdite torej in učite vse narode, krščujoč jih v ime Očeta in Sina in Svetega Duha…«
Torej način, na katerega ste mnogi krščeni, je: “v ime Očeta, v ime Sina in v ime Svetega Duha.” Tega sploh ni v Pismu! Zagotovo pa je: “Učite vse narode, krščujoč jih v Ime!” Poglejte naravnost v vašo Biblijo in se prepričajte, ali pravi “v imenih” ali “v Ime”.
Navidezno protislovje z Apostolskimi deli 2,38 obstaja samo zato, ker Boga nismo iskali na pravi način.

V času, ko je bil Jezus vzet, je pooblastil Svoje učence, da gredo po vsem svetu in učijo vse narode, krščujoč jih v Ime Očeta, Sina in Svetega Duha. In deset dni pozneje so šli v Jeruzalem in čakali v gornji izbi, dokler ni prišel Sveti Duh. In potem, ko so začeli pridigati so vprašali: “Kaj naj naredimo, da bomo rešeni?” Peter je rekel: “Pokesajte se in naj se krsti vsakdo izmed vas v Ime Jezusa Kristusa.
Pozneje je šel Peter v Kornelijevo hišo in rekel: “Pokesajte se in se krstite v Ime Jezusa Kristusa.”
Šel je naprej in našel neke ljudi, ki so bili že krščeni. Rekel je: “Še enkrat se morate krstiti v Ime Jezusa Kristusa!
In šel je v Samarijo in rekel: “Krstite jih v Ime Jezusa Kristusa.”
In niti enkrat niso bili nad kakšno osebo izgovorjeni nazivi. Nikoli!Ne, tu ni protislovja. Kar vprašajte sedaj Svetega Duha in opazujte, kako vam bo to razodel. Odprite svoje srce.
Jezus je naročil učencem, naj krščujejo v ime. Oni so vedeli kaj je IME. Da je to Jezus Kristus. Če ime »Oče, Sin in Sveti duh« ne bi pomenilo Jezus Kristus, bi bili neposlušni. Ampak oni so bili poslušni in so v apostolski delih krstili v ime Jezusa Kristusa. Čisto preprosto. Ali je Peter naredil napako? Ne!
Vzemimo Biblijo takšno, kot je. Iskreno se poglobite in poglejte kaj pravi Beseda.
Če je Peter krstil v Ime Jezusa Kristusa potem, ko mu je Jezus rekel naj krsti v ime “Očeta, Sina in Svetega Duha,” je naredil nasprotno, kar je rekel Jezus. Je to res? Zato se prepričajte ali pravi: “v imenih Očeta in Sina in Svetega Duha?” Ali pravi drugače, “v ime?” Pravi: “v Ime!” Torej, “ime” je bilo ednina. No, odkrito rečeno, niti eno od teh ni ime.
Oče je naziv, Sin je naziv, Sveti duh je naziv. Kateremu izmed vas je ime “Človek”? Tega imena ni, to vi preprosto ste. Sveti Duh ni ime; to On je. Jaz sem človek. Tako niti Oče, niti Sin, niti Sveti Duh ni “ime;” so le trije nazivi, ki pripadajo enemu Imenu.
Če je Jezus tu rekel: “Krščujte v ime Očeta, Sina in Svetega Duha” in Oče ni ime in Sin ni ime in Sveti Duh ni ime, kdo je potem ta Oseba? Ali želimo spoznati, kdo je On?

Izvor napačnega tolmačenja leži v sprejemanju trojstva Boga.
Trojstvo ni omenjeno na niti enem mestu v Bibliji. Tega ni. To je katoliška napaka in protestantje se temu uklanjajo. Ljudje so postavili: “Tri različne ljudi, tri različne Bogove, tri različne osebnosti.” Nič čudnega, da Žid tega ne more razumeti!

Poglejte v začetek Mateja 1 . Začne se z rodovnikom Jezusa Kristusa: “Abraham je rodil Izaka, Izak pa je rodil Jakoba,” in tako naprej, vse dokler ne pridemo do 18. vrstice: » Z rojstvom Jezusa Kristusa je bilo takole: Njegova mati Marija je bila zaročena z Jožefom,… je bila noseča od…« Od Boga Očeta ali od Svetega Duha?
Čigav otrok je Jezus? Jezus je jasno povedal, da je bil Bog Njegov Oče. Je tako? Torej, Bog je Njegov Oče! Kaj ima potem Sveti Duh opraviti s tem? Če je Biblija rekla, da je bil Sveti Duh Njegov Oče in je Jezus rekel, da je bil Bog Njegov Oče je to neskladje.
Pa preberimo malce naprej:
»Njen mož Jožef pa je bil pravičen in je ni maral osramotiti, temveč je sklenil, da jo skrivaj odslovi. Ko je to premišljeval, se mu je v spanju prikazal Gospodov angel in rekel: Jožef, Davidov sin, ne boj se vzeti k sebi Marijo, svojo ženo; kajti kar se je v njej zarodilo, je od Svetega Duha
Torej je oče vseeno Sveti Duh. Sedaj vidite, kam vodi triteistična zamisel? To bi iz Jezusa naredilo nezakonskega otroka. To je napaka! Za to ni ustreznega biblijskega citata.
In tako boste morali priznati, da je Bog Oče in Bog Sveti Duh ista Oseba, drugače bi imel Jezus dva različna očeta. Biblija je rekla: “Sveti Duh je bil Njegov Oče,” in Biblija je rekla: “Bog je bil Njegov Oče.” Kateri je dejansko njegov Oče? Sveti Duh in Bog Oče je isti Duh;
Zato Peter ni naredil napake.
Naredil je, kar mu je naročil Jezus. Jezus Kristus je bil Oče, je bil Sin in je bil Sveti Duh.
Gre za tri razdelitve, ki so jih triteisti pomešali. Bog Oče je bil Duh, ki je lebdel nad Izraelovimi otroci v Ognjenem stebru. Bog je bil tam. Potem je Bog postal telo in v Svojem Sinu prebival med nami. Emanuel: Bog z nami. Zdaj je Bog v podobi Svetega Duha, da vstopi v naša človeška srca.
Pravite: “V sebi imamo Svetega Duha.” In res je tako. Toda Jezus je rekel: “Še malo in svet Me ne bo več videl, a vi me boste videli: ker Jaz bom z vami in v vas, do konca sveta.” Kje se potem nahaja Sveti Duh? Pravi: “Ne pustim vas sirot, pridem k vam.” Jezus pride k nam v obliki Svetega Duha
To je torej en Bog v treh razdelitvah, v treh službah.
On je porazdeljen na Očetovstvo, Sinovstvo in Svetega Duha. To je isti Bog. In ko je rekel: “Krščujte jih v Ime Očeta, Sina in Svetega Duha,” je to bil to Bog Gospod Jezus Kristus. In zato se mi krstimo v Jezusovo Ime. Vidite, najprej si morate razjasniti vaše razumevanje Božanstva, preden si lahko razjasnite krst.

Poglejmo nekaj krstov.
Prvič sploh kdaj omenjeni krst v Novi Zavezi, je bil krst Janeza Krstnika. To je prvi krst.
Drugič je bilo govorjeno o krstu v Apd 2:38, kjer so bili krščeni v Ime Jezusa Kristusa, torej v novi cerkvi.
Naslednje mesto je bilo pri Samarijanih, Apd 8:12 in 16. In v Apd 10:48, ko jih je krstil pri Kornelijevi hiši. In v Apd 19:5 je bilo naslednjič govorjeno o krstu, kjer je bilo izgovorjeno ime Jezusa Kristusa in ne naziv.
Vsaka oseba v Bibliji je bila krščena v Ime Jezusa Kristusa. Janezovi učenci niso bili krščeni v Ime Jezusa Kristusa, krščeni so bili za izpokoritev, ampak so se morali ponovno krstiti. V ime Jezusa Kristusa.
Tako veliki človek kot Janez Krstnik in njegov krst ni bil veljaven? Rečeno je bilo: “Janez je krstil v izpokorjenje. To je za odpuščanje grehov in nobeno drugo ime ni dano pod Nebom ljudem, samo Ime Jezusa Kristusa.” In ponovno so se morali krstiti v Ime Jezusa Kristusa.
In na niti enem mestu v Bibliji, oziroma v vsej rani zgodovini po smrti zadnjega apostola, niso krščevali na drug način, kot le v Ime Jezusa Kristusa.
Pojdite vprašat kateregakoli katoliškega duhovnika; vprašajte jih, kdo je to spremenil in bodite pozorni, kaj vam bodo odgovorili.

Znova se morate krstiti v Ime Jezusa Kristusa!

Peter je imel razodetje, imel je KLJUČ spoznanja, zato je dejal: “Pokesajte se in naj se da vsak izmed vas krstiti v Ime Jezusa Kristusa v odpuščanje svojih grehov in prejeli boste dar Svetega Duha. Zakaj obljuba velja vam in vašim otrokom in vsem, ki so daleč in kolikor jih bo k Sebi poklical Gospod, naš Bog.”
To je to. Potem se je ključ vtaknil in zaklenil, zaklenil v Nebesa!
To je razlog, zaradi katerega je Pavel rekel Janezovim učencem: “Ponovno se morate krstiti v Ime Jezusa Kristusa, da prejmete krst Svetega Duha.”

Prej tega niste vedeli, sedaj pa to veste! To je sedaj na vas. Ampak triteističen, troedin krst ni bil nikoli prepoznan v Cerkvi, v Novi Zavezi. Samo v Katoliški cerkvi in Protestantska cerkev se temu uklanja. Pazite! Zaradi tega vas lahko zapusti mnogo ljudi. Toda ti se moraš sam odločiti.

Nekdo bo dejal: “Bil sem krščen v ime ‘Očeta, Sina in Svetega Duha.’ Prejel sem krst v Svetem Duhu.” Seveda ne dvomim v te besede. Sploh nimam razloga, da bi dvomil v te besede; Verjamem jim. Verjamem, da je ljudem Bog dal Svetega Duha, še preden so sploh bili krščeni; vendar, ko jim je Peter povedal, kaj naj naredijo, so šli in to naredili. To je res.

Sedaj ti veš kaj je potrebno narediti. To je resnica. In če zavrneš hoditi v Luči, ko je Luč odkrita, se zavestno obrneš v temo (slepoto). Amen! Verjeti je treba celotnemu Evangeliju.

Priporočam vam, da se ponovno krstite. Lahko mi pošljete sem privatno sporočilo ali telefonsko.

To je bilo precej obsežno o krstu in ne bom več pisal o tem. Vabilo pa velja.