Poglej enojno objavo
Staro 21.01.2014, 12:35
pagatz Uporabnik pagatz ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 244
Privzeto Re: Sagem, optika, HD - izkušnje

Žal se ta napaka še ni rešla, po dodatnih testiranjih na Sagemu ugotavljam:
- slika kocka na vseh HD kanalih, ki so v optičnem omrežju oz. pri meni v MPEG-2 obliki (npr. SLO1, HBO, Cinemax)
- slika NE kocka na HD kanalih, ki so v optičnem omrežju oz. pri meni v MPEG-4 obliki (npr. MTV HD, i-Concerts HD).

Probal sem ogled na PCju, kar pa zaradi "prešvoh" PCja ni glih merodajno, ker se vsi HDji (pa tudi nekateri SDji) zatikajo, slika zaostaja za zvokom ipd.(CPU pa na 100%). 2 dni sem testiral tudi BOX, kjer kockanj ni bilo, razen 2x ob preklopu na Cinemax HD, kar pa je baje "znana napaka" (info od Telekom tehnika).

SIOL/Telekom tehnična podpora še naprej trdi, da je napaka "pri meni" in da njim vse lepo deluje. To je sicer možno, sem pa v tem času pridobil nekaj "poluradnih" informacij s strani RAM2 Servisa in Telekomovih tehnikov, da s težavami na optiki/Sagem nisem osamljen, da zgleda niso tako razširjene, rešitve pa mi žal ne zna podat noben. Edina rešitev s strani Telekom je "kupite Box". Glede na odgovore tu na forumu, sklepam, da ostalim Sagem na optiki deluje OK, da tisti, ki imajo težave ne pišejo tu gor in da vas večina zgleda uporablja BOX in/ali PC za ogled TV. Kakorkoli, rešil nisem nič, zato ponovno prosim za morebitne izkušnje s Sagem (HD kanali) na optiki...
Odgovorite s citatom