Poglej enojno objavo
Staro 11.05.2007, 09:01
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Re: Slovenska mračna preteklost

Citat:
Objavil-a Tukaj_je_SLOVENIJA Prikaži sporočila
Lepo pozdravljeni vsi forumaši!

Velikokrat me zaboli srce ko čujem in vidim kako nekateri v naši državi še vedno malikujejo in žaljujejo za bivšimi časi, ko smo bili pod ukopacijo krvavega komunističnega režima diktatorja Tita in njegovih komunističnih krvnikov!

Zanima pa me kakšno je vaše mnenje glede moje slednje hipoteze:

Kako bi bilo, če bi ZDA posredovale zoper diktatorja Tita in njegovo krvavo komunistično vojsko že pred njegovo smrtjo?

Menite, da bi Slovenija danes bila z življenskim standardom mnogo višje, kot pa je sedaj?

Zahvaljujem se vam za vaše odgovore in vas lepo pozdravljam!

ZAVEDNI SLOVENEC
Zakaj se ustavljaš pri "mračni preteklosti" v letu 1945, pomaknimi se malo bolj nazaj na leta od 1918 - 1941, ko so vladali kralji, veleposestniki in cerkev - oni so prosperirali medtem ko so delavci in kmetje živeli ne samo na robu eksistence ampak krepko pod njo. Ko so izganjali Slovence na Krasu in primorju, ter jih zatirali, ko je bil v večih delih današnje Slovenije nemški jezik več vreden kot Slovenski.
Po 1945 letu so Slovenci, sicer še v skupni državi, šele začeli živeti in si v 45 letih dogradili dokaj uspešno gospodarstvo, kar je bilo mogoče samo na ta način kot je bil. Če bi Amrikanci 1945 napadli Tita in zasedli Slovenijo dandanes ne bi imeli svoje države, saj bi le to razdelili med Italjane in Avstrijce in bi imeli celo vrsto ameriških oporišč na našem ozemlju kot bran pred komunističnim ekspanzionizmom. Ali misliš da če ne bi partizanska vojska vkorakala v Trst Slovenci imeli primorje - nikoli, saj bi primorje in notranjsko dobili italijani ne pa Jugoslavija in potem Slovenija.
Drugače pa kdo dela in se trudi ta ima, ali kako si razlagaš preko 2,5 miljona nočenj slovencev na hrvaški obali, ali pa da kar 92% Slovencev lastnikov lastnih nepremičnin (Nemčija manj kot 50%), da imamo gospodarstvo in univerze, ki so cenjene po svetu. Vse to je bilo možno ustvariti samo v času "krvavega komunizma". V 80.letih smo pri nas doma (nobeden ni bil komunist ali v partiji) zgradili novo hišo, kupili 1,5 Ha obdelovalne zemlje, traktor, skoraj vso kmetijsko orodje, zgradili hleve itd. , tega sedaj v demokraciji ne bi bilo nikoli mogoče, kot delavci (oče šofer, mama pa je bila administrativna delavka), dva otroka sta študirala, imela sva mopede, kolesa in vedno dovolj denarja. Z sestro sva bila oba krščena, pri obhajilu, birmi itd., nihče me ni oviral hoditi k vereuku ali v cerkev imeli smo se bolj radi med seboj, v vasi smo si pomagali in pri delovnih akcijah ni nihče vprašal, kaj pa bom imel jaz od tega - bilo je povsem razumljivo. Mladina se je več družila in se bolj zabavala, brez nasilja in uničevanja.
Sedaj pa mi povej kaj je bilo tako napačnega na tem komunizmu, kot smo ga imeli pod Titom? Kaj se pa je dogajalo za njim pa je druga zgodba in poglavitni vzrok razpada skupne države.
Demokracija ima svoje prednosti in seveda tudi precej slabosti, enako kot jo je imel komunizem oz. real socializem, odločili smo se da bo tako in da želimo imeti svojo državo in 88% Slovencev je bilo za (tudi jaz) in ni mi žal, vendar tudi prej ni bilo tako slabo in če bi imeli trezne glave v bivši skupni državi bi tudi dandanes bili skupaj in se mogoče enako razvili - mogoče.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/