Poglej enojno objavo
Staro 11.05.2007, 18:33
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Re: tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ...

Nadaljevanje, in morda tudi konec štorije o jelenih v Šiški. Pismo o njih sem s pomočjo znanca naslovila na vse žive medije, tudi politikom ipd. Dobila sem le 4 odzive. Pismo je bilo objavljeno v Delu, kar je v redu, od drugih pa le podporo, pa da naj vztrajam... Klicali so me z oddaje Svet na Kanalu A, dvakrat v enem dnevu. Hoteli so, da bi posneli prispevek. Vso zgodbo sem morala razpredati na novo, pri tem pa opazila, da novinarka nima pojma o delovanju inšpektoratov, raznih organov nasploh. Rekla sem ji, da sem poslala vprašanje na Upravno inšpekcijo, v kolikem času je inšpekcija dolžna ukrepati. Novinarčica je mislila, da bo sedaj kar Upravna inšpekcija šla reševat tiste jelene... Kristus, kakšni ljudje lahko delajo informativne oddaje. Pri drugem klicu je bila obljuba, da bodo še poklicali, pa da se dogovorimo za snemanje, pa ni bilo nič. Tudi novinarka Radia Marš se je zgrozila nad zgodbo, pokritizirala, kako neobčutljivi so drugi novinarji glede živali, obljubila, da bo poklicala, pa nič. V čem je boljša od drugih?
Nekako pa je moj glas očitno prišel še do Inšpektorata za okolje in prostor. Gospa Inšpektorica so mi potrdili, da so februarja lani dobili prijavo, odgovorili, da so ukrepali, da postopek še ni zaključen, zato me med postopkom tudi niso obveščali, saj tega niso dolžni.
Pomislite - v letu in pol so celo uspelo opraviti razgovor z lastnico obore z jeleni ter si ogledati prostor! Uau! Vsak normalen človek bi to opravil v enem dnevu.
Ne zmorem več. LP!