Poglej enojno objavo
Staro 28.06.2007, 17:46
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: ciste na jajčnikih

Nikjer nisem zasledila, da ščitnica vpliva na nastanek cist, vpliva pa na mnoge druge organe, na splošnjo počutje in libido.Če bi bile težave s ščitnico, bi se prej odrazile v počutju, delovanju srca...dilemo o tem bi ovrgel en majhen pregled krvne slike.

Citat:
Glede cist je takole: Oseba si neprestano vrti star boleč film. Neguje bolečine. Napačna rast. Kot kaže se oseba nima dovolj rada.
Jajčnika pa sta točki ustvarjanja - ustvarjalnost.
Ščitnica - ponižane. Nikoli osebi ne uspe narediti tega, kar bi rada naredila. Sprašuje se, kdaj bo na vrsti.
tega najraje ne bi komentirala, ker si mi zdi popolnoma absurdno in niti ne razumem, kaj si hotel povedat s tem ( verjetno niti ti ne )
S cistami je pač tako, da nastajajo, ker zaradi hormonskega neravnovesja folikli ne počijo in se kopičijo na jajčnikih. S kratkotrajno hormonsko terapijo dosežejo, da folikel dozori in poči. Nekatere ženske ( ali dekleta) so bolj nagnjene k nastajanju cist in jim zato svetujejo hormonsko kontracepcijo.
7 cm se sliši veliko, vendar pa ni nobene panike, če je cista napolnjena s tekočino ( in je do danes verjetno že izginila), potrebna pa je kontrola pri ginekologu. Razne hormonske tabletke so iznašli ravno v ta namen, da pomagajo ženskim težavam...Enkratna ali nekajkratna hormonska terapija ji ne bo škodovala, niti ne bo slabo vplivala na njen "sex wish", bolj bodo nanjo daljnoročno slabo vplivale tvoje negativne razlage. Upam, da ima do tega bolj zdrav odnos kot ti.