Poglej enojno objavo
Staro 19.08.2007, 15:44
nofear2009 Uporabnik nofear2009 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nofear2009
Član od: Dec 2005
Sporočila: 193
Privzeto Re: učenje angleškega jezika

Citat:
Objavil-a Aldebaran Prikaži sporočila
Branje, branje in še enkrat branje... Revije, članki na internetu, najboljše pa so seveda knjige... Lahko začneš (ne se smejat) s kakšnim Harry Potterjem, nato lahko posežeš po kakšnem Tolkienu in podobno... oziroma kar koli ti srce poželi...
Kot drugo: gledanje filmov brez podnapisov...
Kot najboljše zdravilo za tvoje težave: potepanje po eni izmed angleško govorečih držav... Najbolje kakšna amerika/kanada,... zakaj? Zato, ker govorijo najbolj razumljivo za nas ''laike''... aja takšno potepanje naj traja najmanj mesec dni...
To bi bil moj nasvet... in v bistvu se mi zdi, da je to edino, kar lahko narediš za izpopolnjevanja angleščine...

aja pa še tole: najpomembnejše navodilo: za pravilno tvorjenje stavkov in scenc, moraš najprej znati razmišljati v angleščini... Ko enkrat to osvojiš, si na konju... (aja tole zadnje velja za katerikoli tuj jezik)...

... upam, da ti bo tole v pomoč...
Se strinjam. Branje je meni zelo pomagalo na zacetku. Seveda, ko kaj ne bos razumela, kr poglej v slovar pa ceprav ti bo to vzelo tud kr neki casa, ampak konec koncev se ti bodo tako besede vtisnile v spomin. To glede potovanja se jz glih ne strinjam, ker poznam ljudi, ki so bili v tujini po 3/4 leta pa se takrat niso osvojili naglasa. Filmi in BBC/CNN (ce te zanima politika) ali pa kak Discovery/Animal Planet (sam ne skos gledat podnapisov) ti lahko fajn pomagajo pri fonetiki. Ali pa kaksni tuji studentje...ceprav vecina tistih niso native english speakers, sam vseeno bos pa ti s tem pridobila samozavest pri jeziku.