Tema: Sindikati
Poglej enojno objavo
Staro 03.05.2009, 01:08
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192
Privzeto Re: Sindikati

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila

....ekonomijo moraš obvladat zato, da se lahko odločiš za pravega kandidata.....
A ti jo obvladaš? Povej kako to da je papir (evro , dolar ) vsak dan manj vreden? Mogoče ker nima kritja? Zaupanja? Zanima me kaj se bo zgodilo z našo in vso zahodno ekonomijo ko bodo Kitajci, Indijci, Rusi rekli da ne želijo za svoje izdelke, surovine, storitve več ničvrednih dolarjev in evrov, funtov? Države na zahodu uvažajo izdelke iz celega sveta v zameno jim pa dajemo ničvreden papir, ki nima kritja. Naše vlade se samo še zadolžujejo in dolg samo povečujejo. Obresti rastejo, davki posledično tudi. Zanima me katera država na zahodu bo prva razglasila bankrot? Plače bi lahko imeli kolikor bi hoteli, saj ima centrala banka Evrope svoj stroj in denar samo tiska. Se razume. Nikakršenga pokritja. Sama megla. Zato pa nastaja inflacija s katero nam vsak dan krade prisluženo ustvarjeno vrednost. Uradna inflacija je nizka, ker so v njej dane večje teže na nepomembnih proizvodih(storitvah). Zato pa so prazne denarnic ljudi. Toda ljudje tega ne razumejo. Mislijo da so krivi trgovci. Največji krivec pa je vlada, ki nam v obliki davkov pobere skoraj 50 odstotkov in še preko razvrednotenja denarja še dodatne odstotke, ki so lahko letno tudi po 10 odstotkov.

In za konec: Za svoje stanovanje sem plačal leta 2002 69.000 evrov, danes bi lahko zanj iztržil najmanj 105.000 evrov. ali mislite, da se je stanovanje kaj podražilo ali pa je evro samo izgubil na svoji vrednosti?