Poglej enojno objavo
Staro 08.07.2015, 16:23
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125
Privzeto Re: Novi paketi Top Trio

@080: Meni je to povsem jasno (sem delal na istem mestu kakih 7-8let nazaj). Dobro poznam omrežje na naših koncih.
Ideja je, rad bi naročil modri paket, kjer je internet 30/5... ker se spomnim še ob priklopu na vdsl2b (2.5let nazaj) max sinhronizacija na modemu bila približno 44000/4600 (približno, bi moral pobrskat po dolgi zgodovini za prave številke). Par dni nazaj pa pravijo, da največ kar gre je slabih 30000/2500... kaj zaboga se je zgodilo, da je prišlo do tako drastičnega upada??

Razlika napravm 2let nazaj je, da se je 1 sosed priklopil na vdsl in da so vmes gradili most ter poškodovali kable (po besedah terenca) in tako dodatna spojka. Ok možno, nič takega. Ampak dobro se spomnim še časov ADSL2+ ko je bila pri meni sinhronizacija kar nekaj višja napram sosedom (sosedje niso dosegali niti 4m download, medtem ko je pri meni šlo vse do 7). Danes? Soseda ima upload 3.7, moj pa kar na enkrat 2.5?! (ne dolgo nazaj pa preko 4)

Problem v dodatni spojki? Dvomim, če bi bil kriv sam spoj in na splošno slabitev zaradi tega, bi se to poznalo tudi pri sosedih ampak zadeva se pozna samo pri meni. Torej spojka ni kriva oz. če je, je napaka na "moji" parici. Če gre za napako na spojki na tej parici, se DA popravit in izgovori "nič se ne da narest" niso resnični.

Zato nevem kdo koga izigrava. Na drugi strani jst svoje obveznosti vse REDNO poravnam.

Žalostno vse skupaj.
Odgovorite s citatom