Tema: Video paket
Poglej enojno objavo
Staro 26.01.2013, 09:18
gajst Uporabnik gajst ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 7
Privzeto Video paket

Par dni nazaj sem postal uporabnik storitve Varen dom in sicer samo Video paketa.
V tem času sem dognal, da je le ena stvar, katera se tako na veliko reklamira zares uporabna za naročnika, to je spletni vpogled v domač prostor s pomočjo kamere. Vse ostalo je za uporabnika funkcionalno nesmiselno in praktično neuporabno. Bom razložil:

- Proženje kamre se izvaja glede na spremembo v sliki, kar dejansko pomeni, da lahko na proženje vpliva najmanjša sprememba svetlobe, tudi signalna lučka na Xboxu ali pa odboj lučke s kamere v televizorju... Sem za primer nastavil nov dogodek čez noč, zjutrej sem imel 275 slik in 275 sporočil na mailu ( še dobro, da nisem nastavil SMS sporočil, ali pa celo MMMS sporočil za obveščanje) pa čeprav ni bilo nikogar v prostoru!!!
- Še en primer, ko smo odšli v nedeljo na kopanje in nas cel dan ni bilo doma, sem zvečer ob prihodu preveril kako in kaj, pa sem spet imel zaznanih 250 dogodkov, s tem posledično tudi mailov in slik, pa čeprav ni bilo nikogar doma, še manj pa kakšnih nepridipravov. Opazil sem, da so prožili kamero sončni žarki, kateri so potovali po prostoru preko dneva !!!

-Problematična je tudi povezljivost kamere, saj mi zdrži komaj en dan, nato naj bi moral kamero na novo nastavljati, saj mi napiše, da imam nizko povezljivost, me zanima, zakaj ta povezljivost zmeraj pade?!

Ugotovitve:

- Kamera bi se morala prožit s pomočjo senzorja gibanja!!
- Zanimivejše bi bile kamere zunaj objekta
- Ko klikneš na ikono za nizko povezljivost, te pošlje na branje navodil, v katerih pa ne piše nič o nastavljivosti kamere na polno povezljivost, to dosežeš samo s pomočjo nove nastavitve Varnega Doma, ki pa drži samo par ur

Moram rečt, da sem kar razočaran nad trenutno situacijo izvedbe tega paketa in bi ga raje čimprej zamenjal ali pa odpovedal, morda bi raje vzel Osnovni paket, kakšne so opcije te zamenjave ?

Ali ima kdo podobne izkušnje z Varnim Domom ?

LP
Odgovorite s citatom