Poglej enojno objavo
Staro 09.11.2006, 12:18
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Lahko trk preprečimo?

Citat:
Objavil-a anarchy
Ma jaz ne vem, ce je to res, zakaj, da je problem prenesti atomsko bombo izven zemlje, baje, da so atomske bombe ze v vesolju ruske ali ameriske, samo o temu se ne govori prevec.
Baje:D Zakaj jih pa imajo tam gor?
Citat:
Poleg tega, vprasanje, ce bi uni prah ze spet se dal skuapj in naredu asteroid, saj ob eksploziji atomske bombe biodleteli vsi koscki po svoje, ma gravitacija ni tako mocna, da bi lahko skupaj sestavila te koscke, ne verjamem.
Narobe si razumel. Ni bilo rečeno, da bi se karkoli nazaj sestavilo. Problem kakršnekoli bombe oz. razstreljevanja asteroida je v tem, da ga moraš razstreliti na dovolj majhne dele, ki bodo ob vstopu v atmosfero zgoreli. Če bi zgolj razstrelil na nekaj, scier manjših, ampak še vedno velikih delov, nisi nič kaj rešil. Trki posameztnih delov bodo sicer manj silni, jih bo pa za to več.

Scier pa čist za info. Ko so se pred desetletji američani in rusi igrali igro, kdo je močnejši, so rusi razvili nevtronsko bombo z 30mega tonami moči(bombi na Nagasaki in Hirošimo sta imeli cca 20kilo ton). Po izračunih bi eksplozija te bombe spremenila Zemljino tirnico. Na srečo se za poskus niso odločili.

Citat:
Kaj ce enega astronavta v vesolju brcnem, bo odletel proc od mene, ali se mi bo potem nazaj vrnil?
Enakomerno se bosta oddaljevala drug od drugega.

Sicer pa hecna tema.:D