Poglej enojno objavo
Staro 13.02.2008, 19:08
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663
Privzeto Re: odvisnost od interneta...bolezen ali slaba navada?

No... glede zanikanja je tko. Zasvojenci (od česarkoli), zanikajo svoje probleme, ker imajo obolele obrambne mehanizme. Zanikanje je le eden od njih, ostali so projekcija ("sej on tud skos na netu visi"), drobljenje ("sicer sem bil 3/4 dneva na netu, ampak sem vseeno naredil to in to in to...) itd. In to niti približno ni to, da ne bi vedeli, da nimajo problema.

Ja, js sm mnenja, da odvisnikov od interneta ni malo, kriv definitivno ni internet (tko kot tud ne rečemo da je kriva hrana, igre na srečo, droge itd.), je pa vse skupaj logična posledica družbe, ki ne spodbuja pristnih človeških odnosov, prave človeške bližine (tudi fizične), spodbuja pa individualnost, da moraš biti vedno z vsem na tekočem (če slučajno ne veš, kaj pomembnega se je zgodilo prejšnji dan, si glavni debil), poleg tega pa si, zaradi vseh zahtev, starši velikokrat ne morejo vzeti časa za otroka (bodisi, da res nimajo časa, ali pa so preutrujeni) in ga raje pošljejo za računalnik.

Tako je in če hočemo to spremeniti, moramo začeti dosti globje in širše, kajti vse to je povezano. Ampak... moje skromno mnenje je, da smo zabredli že tako daleč, da kaj dost ne moremo narediti. Na žalost ahko zdravimo samo simptome te bolne družbe.