Poglej enojno objavo
Staro 16.08.2007, 13:52
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Indijska in Tajska hrana

En meni ubijalsko dober recept.

Za 1 do 2 osebi (odvisno pak od lakote):
20dag piscancjih prsi
1 Salotka
1 bela ali rumena cebula
1 strok cesna
za priblizno 1 malo zlicko naribanega ingverja
1 zelena paprika
1 rdeca paprika
1 feferon
posusen cili ali kak drug vir pikantnosti (tabasco ne pride v postev)
svetla sojina omaka
rizevo vino
svetel vinski kis (priporocam beli balzamicni preliv) ali sok pol limone
basmati riz (ali pac katerokoli priljubljeni riz v poljubnih kolicinah)
po zelji neslani arasidi, sezamova semena ali indijski oreski

Pripravimo marinado. Piscanca narezemo na kocke in ga mariniramo v dveh zlicah sojine omake, eni zlici kisa oz. limone in eni zlici rizevega vina. Mariniramo pol ure v hladilniku.

Medtem pripravimo zelenjavo. Cebulo narezemo na osminske krhlje. Cesen drobno nasekljamo. Paprikiama odstranimo pecelj, sredico, vsa semena in ju narezemo na priblizno 1x1cm velike kose. Salotko narezemo na cetrtinske krhlje. Ingver naribamo in zavrzemo nitkasti del, ki ostane med ribanjem. Ciliju temeljito odstranite semena in ga na drobno nasekljajte. Tako pripravljen cili ni pekoc, zato dodam se en posusen cili (mislim da od Kotanyija), kar je ze dokaj spicy. Ce zelite manj, dajte raje malo vec ingverja in nic suhega cilija.

Skuhajte riz. Jaz ga tako, da v posodi zmesam riz in sol in zacnem segrevati. Ko se riz pregreje in zacne rumeneti (vmes obcasno premesam), zalijem s toliko vode, kolikor sem dal riza (po volumnu) in nato se cetrtino toliko vode. Kuham pokrito na majhnem ognju in sem in tja pomesam, da se ne prilepi na dno posode. Ko vpije vso vodo, odstavim in pustim odkrito se priblizno 10 minut, da riz postane suh.

Teflonsko ponev ali teflonski vok segrejte NA POLNO. Brez kakrsnegakoli dodatka mascob vrzite vanjo salotko in cebulo ter jo prazite. Obcasno pomesajte. Naceloma bi morale posamezne plasti razpasti. Potem dodajte papriko in nasekljan cili ter prazite se naprej. Po nekaj minutah dodajte se cesen, pomesajte in koncno se meso. Ce je marinade prevec, se sami odlocite, ali jo boste vlili celo ali samo delcek. Prazite se kakih 5 do 10 minut, da se meso lepo spece. V tem casu bi moral tudi riz ze biti pripravljen. Na koncu dodajte araside ali druge oreske.

Za jed ki nima nic dodanih mascob in ogromno sveze zelenjave je pretty darn tasty.