Poglej enojno objavo
Staro 01.03.2011, 09:38
Watson Uporabnik Watson ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 77
Privzeto Re: Kako licati s PCa skozi A580IP preko fixne linije ??

Izhodiščen priklop je pač tak, kot ga je postavil SiOL. Vidim pa iz foruma, da ljudje pol to priklopijo na enega od prvih dveh portov.

Zdaj bazna postaja ni čisto brez veze priklopljena na router, ker je na internetu in avtomatsko zazna, če je potreben upgrade (ki ga potem samo potrdiš in steče), najbrž bi delala telefonija med Gigaset uporabniki po celem svetu zastonj (konfiguracija preko www.Gigaset-config.com) ampak res lahko živim tudi brez tega.

Na starem ISDN aparatu sem odklopil kabel slušalke in priklopil gor kabel headset-a pa je bilo. Tu niti nisem gledal, ali je tak priklop možen, ker se mi je zdelo nekako samoumevno, pa ga ni.

Nekega VoIP računa ali Skype variante tudi ne rabim, ker lahko kličem zastonj službeno št. (080..) ki me potem zveže kamor koli po svetu.

Torej rabim nek headset (slušalke +mikrofon) za A580IP (ki ga ni kam priklopit) ali uštimat klicanje iz PCa preko Gigaseta, ki pa je očitno funkcionalnost, ki jo nihče ne rabi (?). Za headset bi najbrž moral izbrati kak drug IP telefon saj je ponudba drugje pestera. Glede na to, da je presnosna slušalka od A580IP wireless, bi moral obstajati celo wireless headset za A580IP, ampak na hitro ne najdem nič...

Za sprobat bi bila še stara ideja, da kupim tel. razdelilec ( Y kabel) in pol drugi kabel vtaknem v modem raunalnika in skušam tonsko klicati s kakim PC dialer-om...

Aja, z "http://192.168.1.10/home.html" npr. prideš na bazno postajo in če bi bil tu poleg Settings in Status še dialer, bi zmagu.
Odgovorite s citatom