Poglej enojno objavo
Staro 22.08.2009, 16:15
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

V zgodovini krščanstva med kristjani nikoli ni bilo enotne doktrine ali učenja glede trojice. Mnogi so prepričani, da obstaja en Bog, mnogi govorijo o treh bogovih v enem, nekateri pa o dveh bogovih in delujoči božji moči, ki je sam Sveti Duh. Različnih učenj je torej ogromno. Najbolj se je uveljavila doktrina o Sveti Trojici, ki jo zagovarja RKC

Upravičeno se vprašamo, kaj od tega je res. To je bilo do 20. stoletja nerešljivo vprašanje. V preteklih letih pa je Bog tudi to dolgo zakrito skrivnost razodel glasniku 7. Laodicejske cerkvene dobe, Williamu Branhamu.
Poglejte nekaj odlomkov iz Svetega pisma, ki povedo, ali je Bog ena ali dve ali tri osebe. Sami boste videli, da se človek hitro lahko zmede in pride da napačnih zaključkov. Zato je res pomembno, da sam Sveti Duh pove, kaj je res. Sami pridemo do zaključka, da je bog eden, potem dva in nato da so trije v enem. Poglejmo.
Iz naslednjih odlomkov je jasno videti, da je Bog ena sama oseba:

2. Mz 3,13-14: »In Mojzes je rekel Bogu: »Glej, če pridem k Izraelovim sinovom in jim rečem: ›Bog vaših očetov me je poslal k vam,‹ pa mi rečejo: ›Kako mu je ime?‹ – kaj naj jim odgovorim?« Bog mu je rekel: »JAZ SEM, KI SEM.« In nato je rekel: »Tako reci Izraelovim sinovom: ›JAZ SEM‹ me je poslal k vam.«

Tukaj vidimo, da Bog jasno reče, ›JAZ SEM‹ in ne ›MI SMO‹, torej gre za enega Boga. Poglejmo še druge odlomke.

5. Mz 6,4: »Poslušaj, Izrael: Jahve je naš Bog, Jahve je edini

5. Mz 32,39: »Poglejte zdaj, da sem jaz, le jaz, in ni boga poleg mene; jaz usmrčujem in oživljam, zadajam rane in ozdravljam, in nihče se ne more rešiti iz moje roke.«

Izaija 46,9-10: »Spominjajte se prejšnjih reči, iz davnine, kajti jaz sem Bog in drugega ni, Bog, in ni ga kakor jaz. Od začetka oznanjam konec, od davnine to, kar se še ni zgodilo.«

Izaija 45,22-23: »Obrnite se k meni in rešite se, vsi konci zemlje, kajti jaz sem Bog in drugega ni. Sam pri sebi sem prisegel, iz mojih ust je prišla pravičnost, beseda, ki se ne bo vrnila: meni se bo upogibalo vsako koleno, prisegal vsak jezik.«

1. Tim 2,5-6: »Bog je namreč samo eden. Samo eden je tudi srednik med Bogom in ljudmi, človek Kristus Jezus, on, ki je sam sebe dal v odkupnino za vse, pričevanje ob svojem času.«

Sveto pismo torej jasno pravi, da je Bog EDEN in EDINI. (jaz sem Bog in drugega ni). Tu ni kaj. Toda poglejmo sedaj še druge citate, ob katerih se nam zazdi, da je drugače. Tukaj slika ni več tako jasna. Očitno lahko iz besedila razberemo, da gre za dve osebi.
Psalm 110,1: »GOSPODOV govor mojemu Gospodu: »Sédi na mojo desnico, dokler ne položim tvojih sovražnikov za podnožje tvojih nog.«

Matej 3,16: »Po krstu je Jezus takoj stopil iz vode, in glej, odprla so se mu nebesa. Videl je Božjega Duha, ki se je spuščal kakor golob in prihajal nadenj.«

Janez 20, 17: »Jezus ji je rekel: »Ne oklepaj se me! Kajti nisem še šel gor k Očetu; pojdi pa k mojim bratom in jim povej: ›Odhajam gor k svojemu Očetu in vašemu Očetu, k svojemu Bogu in vašemu Bogu.‹«

Apostolska dela 7,55-56: »Štefan pa je poln Svetega Duha uprl pogled proti nebu in videl Božjo slavo in Jezusa, ki je stal na Božji desnici, in rekel: »Glejte, nebesa vidim odprta in Sina človekovega, ki stoji na Božji desnici!«

Da se bo zadeva še bolj zapletla, si poglejmo še nekaj drugih besedil. Sedaj se vprašamo, ali gre mogoče za tri, ali več oseb v enem Bogu, kakor je razvidno iz naslednjih odlomkov?

1. Mojzesova 1,26: » Bog je rekel: »Naredimo človeka po svoji podobi, kot svojo podobnost!

Matej 28, 19: »Pojdite torej in naredite vse narode za moje učence. Krščujte jih v ime Očeta in Sina in Svetega Duha

1. Mojzesova 3,22: »Glejte, človek je postal kakor eden izmed nas, saj pozna dobro in húdo.«

1. Mojzesova 11,7: »Dajmo, stopimo dol in tam zmešajmo njihov jezik, da ne bodo več razumeli govorice drug drugega!«

Izaija 6,8: »Nato sem slišal glas Gospoda: »Koga naj pošljem? Kdo bo šel za nas?« Rekel sem: »Tukaj sem, pošlji mene!«

Da bi torej dobili odgovor na to zapleteno vprašanje o trojstvu, moramo najprej pogledati, kdo je prav za prav Jezus Kristus, za katerega se nam zdi, da je druga Božja oseba

.