Poglej enojno objavo
Staro 22.08.2009, 16:36
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Sedaj pa dobro pazite.
Na tem mestu je večina razlagalcev spregledala pomembno stvar. Jezus Kristus BESEDA je bil torej od vekomaj pri Bogu, ker je bil Bog. BESEDA je bila izraženi Bog. Sedaj, ko je bil Bog izražen v BESEDI, se je lahko pričelo svarjenje sveta. Zato zgornje besedilo pravi »prvorojenec vsega stvarstva«. Pravi tudi: »Vse je bilo ustvarjeno po njem in zanj.« In še pravi: »On je obstajal pred vsemi stvarmi« .
V Jezusu Kristusu v BESEDI, se torej Bog postopoma odkriva človeku. Ta proces še vedno traja in bo trajal vekomaj. Moramo vedeti, da se Bog nikoli ne bo v popolnosti odkril človeku, ker je enostavno prevelik. Zato tudi v nebesih nikoli ne bo dolgčas. Ko pa mi slišimo ime Jezus Kristus, pomislimo takoj na enega drugega Jezusa in sicer na Jezusa Nazarečana, ki je bil rojen v Betlehemu pred 2000 leti. Pomislimo na samo eno izmed pojavnih Božjih oblik. Vendar pazite, Jezus Kristus je vse kaj več, kot pa samo Jezus iz Nazareta.
Človek Jezus Kristus, ki se je rodil v Betlehemu, je samo ena od njegovih oblik. On je bil »zemeljski šotor« za Boga. Saj pravi sam v Izaiji 9,5: »Kajti dete nam je rojeno, sin nam je dan. Oblast je na njegovih ramah, imenuje se: Čudoviti svetovalec, Močni Bog, Večni Oče, Knez miru
Vse to se je torej izlilo v Človeka Jezusa Kristusa. Zemeljski »šotor« je bil napolnjen s popolnim božanstvom. Močni Bog, Večni Oče se je naselil v Jezusa iz Nazareta.
Izraz Človek Jezus Kristus bom odslej pisal s krepko pisavo, da se bo bolje videla razlika. Vidite, Bog, ki se je najprej izrazil v BESEDI Jezus Kristus, se je sedaj na zemlji izrazil v Človeku Jezusu Kristusu. In da se je lahko to zgodilo, je moral seveda prej postati BESEDA. Beseda pa je izražena MISEL. Speljan je bil torej čudoviti postopek, ki je imel za posledico, da se nam je Odrešenik sploh lahko rodil. Bog si je privzel obliko v osebi, ki jo poznamo pod imenom Jezus iz Nazareta ali Človek Jezus Kristus.
Tudi Janez 17,5 govori: »In zdaj me ti, Oče, poveličaj pri sebi z veličastvom, ki sem ga imel pri tebi, preden je bil svet.« Ali vidite, da je Jezus Kristus bil že dosti, dosti prej pri Očetu, še preden je bil svet. Oče pa ga imenuje zato, ker je BESEDA izšla iz MISLI.
Ali pa Janez 8,58: »Jezus jim je dejal: »Resnično, resnično, povem vam: Preden se je Abraham rodil, jaz sem.« Tukaj Jezus celo naravnost pove, kdo je. On je JAHVE, Jaz sem, ki sem. Torej sam Bog. Bog Hahve je Jezus Kristus.