Poglej enojno objavo
Staro 24.10.2010, 17:25
Maruša Uporabnik Maruša ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 2
Privzeto Snemanje na VHS

Hej,

lep pozdrav vsem "naprednejšim" uporabnikom. Sama žal nisem med njimi. Pred kratkim smo se naročili na Siol TV (brezična TV, Ruckus komplet za 2 TV, Sagem komunikator) in imam težave s snemanjem.

Kolikor sem brala po forumih je snemanje na VHS načeloma omogočeno, a samo tisti program, ki ga pustiš vklopljenega preden greš od doma. Kolikor razumem, lahko TV izklopiš, samo da STB ostane prižgan? Časovno zakasnjeno snemanje potem sploh deluje?

No, glavna težava je seveda priklop. Poskusila sem že vse mogoče variacije priklopa prek scart kablov, pa zaenkrat še nisem bila uspešna, zato prosim za pomoč!

Imam naprave:
STB Sagem: scat izhoda TV in VCR
TV Gorenje AK30: scart izhoda EXT I in EXT II
VCR Grundig Vivanco GV3143: scart izhoda AV1 (EURO AV) in AV2 (DEC./EXT.)

Trenutno so povezane:
STB s TV: scart TV ---> scart EXT II
STB z VCR: scart VCR ---> scart AV2
TV z VCR: scart EXT II ---> scart AV1

Če na TV priklopim na kanal AV2 vidim Siol TV. Če na TV priklopim na kanal AV1 vidim tisto, kar je že posneto na VHS, če pa predvajanje VHS ustavim, se mi pojavi moder ekran in napis "No signal. Check antenna connection." Če pritisnem na gumb snemaj, se mi posname taisti moder ekran, brez napisa.

Mi lahko prosim poveste, ali sem narobe zvezala naprave, ali preprosto ne znam poiskati pravega kanala na TV/VCR?

Se opravičujem za daljši post in se že vnaprej zahvaljujem za odgovore na moja arhaična vprašanja
Odgovorite s citatom