Poglej enojno objavo
Staro 23.01.2007, 19:27
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Kaksni lastniki so to?
Neodgovorni, vec kot ocitno. Ce imam JAZ psa, to pomeni, da JAZ odgovarjam zanj, pa naj bo to tako "nedolzno nadlezna stvar" kot je kakanje po vrtu, al pa bolj dramaticen primer, ce koga ogrize... VEDNO JE LASTNIK KRIV.

Kaj storiti v taksnem primeru?
Vsekakor pomeniti se z lasnikom psa in malo zagroziti. S cim? Ne me vprasat, tega odgovora pa ne poznam. Ampak s psom se bos tezko menil, upam pa, da nisi tako primitiven, da bi psu kaj storil. Vem, da te zivicira, a vseeno ... Lastnik je tisti, na katerega se vedno najprej obrni. Policija se verjetno ne zanima ravno za kaknje na tvojem vrtu in ima drugo delo...

Zakaj smo ljudje bolj toleratni do zivali kot do ljudi?
Prav zato, ker smo ljudje. Ker vemo, kaj nas locuje od njih. In ker zivalim mora clovek dopovedati in jih nauciti, cesa se ne sme. Kaj pes ve, da se na sosedovem vrtu ne kaka, ce mu lastnik tega ne prepove in ga nauci, do kod sega njegov teritorij? Psa prime, in gre - tam je povsod njegov teritorij. A je res pes kriv? Ne bi rekla.
Ravno zaradi tega ne morem bit tolerantna do neodgovornih lastnikov, ker se potem vse prehitro ljudje spravijo na zivali, ki se ne morejo branit in so super krivec za vse nevsecnosti v okolici. Zato ta "dvolicnost", kot si jo ti poimenoval.