Poglej enojno objavo
Staro 10.10.2010, 13:57
KokošEmilija Uporabnik KokošEmilija ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2010
Sporočila: 3
Privzeto Internet in vas

Pozdravljeni,

pred štirimi leti sem se preselila v od boga pozabljen kraj, Ruperče, oddaljen manj kot 10km od Maribora, kjer smo imeli na voljo le dial-up internet. Ne glede na vse poizvedbe, ki smo jih poslali praktično vsem ponudnikom internetnih storitev, je prišel internet, kot je treba, leto dni kasneje. 14.9.2007 smo namreč podpisali pogodbo s Siolom za edini internet, ki je bil možen na naši lokaciji. To je dostop do interneta preko EMX tehnologije in hitrost 512/182 kbits. V kolikor smo bili tri leta nazaj presrečni, da nismo več slišali tistega biiiip biiiip biiip pri povezavi na internet, smo upali, da je Telekom v tem času uspel nadgraditi infrastrukturo in je pripravljen ponuditi več kot voljnim uporabnikom tudi kaj več. Ali pa da je katera druga konkurenčna firma tačas uspela kaj uredit in nam ponudit dobesedno karkoli boljšega.
Ko smo pred nekaj tedni šli osebno preverit dostopnost Siolovih storitev na naši lokaciji, smo v treh minutah ugotovili, da v bistvu ne moremo dobiti prav nič več kot to, kar že imamo. Upali smo na malenkost hitrejši internet (mislim, resno no, vsaj malo?), karkoli se pač da in na Siol Tv storitve, ki so na spletni strani označene kot dostopne na prav vsaki lokaciji. Očitno ne.
Predvčerajšnjim pa vidim, da Telekomovci kopljejo luknjo niti 100m od moje hiše. Smo šli povprašat in so rekli, da urejujejo internet za hiše, ki so od te luknje naprej (torej Grušova), ker da imajo blazno slabo povezavo (da mi je čeljust dol padla, ker če imajo oni slabo povezavo potem res ne vem kaj imamo mi), poleg tega pa so se še prijazno pošalili, češ, saj veste, tik pred volitvami smo.
Kaj lahko storim za boljši internet? Čakam na naslednje volitve? Zavihtim kramp? Naderem vse na 080 Siol?
Odgovorite s citatom