Poglej enojno objavo
Staro 04.09.2011, 15:38
matej15 Uporabnik matej15 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2011
Sporočila: 3
Privzeto Dodaten kanal siol tv s pomoČjo brezŽiČne povezave

Pozdravljeni!

Imam mogoče malo nenavadno vprašanje; tuhtam pa študiram in mi nekako ne uspe priti do uspešnega zaključka.

Doma imam Siol trio ADSL varianto 15mb downloada in 1mb uploada.
Iz siolovega sprejemnika imam napeljana dva kabla, enega imam priklopljenega v KOMUNIKATOR SAGEM, ki je povezan s televizijo (siol tv), drugi kabel pa je vklopljen v domači router, da imamo po stanovanju brezžični internet. Zaenkrat vse super.
Problem nastopi, ker imam 20 metrov stran od hiše brunarico v kateri je televizija (signal iz routerja je zelo močan in če v brunarici povežem s prenosnim računalnikom mi pokaže da je signal poln (5 črtic)). Ta televizija je trenutno priklopljena na sobno anteno, mene pa zanima, če bi jo bilo moč povezati brezžično s siol tv-jem. Lahko kupim siol box, če je potrebno; vprašanje je le če internetni signal, ki je v brunarici že dostopen ustreza za gledanje siol tvja, ali je potrebna drugačna povezava.... BEGA ME NAMREČ TO, DA SEM MORAL V SIOLOV PRIMARNI SPREJEMNIK VKLJUČITI KABEL IN IZ NJEGA DIREKTNO V KOMUNIKATOR SAGEM. NAJPREJ SEM POIZKUSIL IZ SPREJEMNIKA KABEL VTAKNITI V DOMAČI ROUTER (INTERNET JE DELOVAL), KO PA SEM Z DOMAČEGA ROUTERJA POTEGNIL KABEL DO KOMUNIKATORJA, KI GA IMAMO V HIŠI PA STVAR NI DELOVALA.

zanima me še, ob tem, da sem že naročen na siol tv in si želim dodaten kanal (se pravi da bom imel lahko priključena dva televizorja) ali je potrebno dodatno plačilo, ali pa dodatna naročnina?

Hvala lepa za vas čas,

Matej
Odgovorite s citatom