Poglej enojno objavo
Staro 23.06.2009, 16:02
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Promocija neuresničljivih želj je dejansko odveč.
Seveda, gre za dve različni vprašanji.
Prvo vprašanje: kar imam - imam to, kar me obdaja. To je materialni svet. Jaz ga kot ateist dojemam zelo realno. Tudi moje telo je ateist in hoče dobiti to, kar se vidi, občuti. Ta svet zelo dobro poznam.
Drugo vprašanje: to kar želim, pa lahko spet razdelim na dva dela:
A) Kot religiozni vernik, ki poslušam razne doktrine religij, dobim navidezne stvari – sanje v žaklju. To je ta verski marketing, ki ga ti omenjaš. In to religije delajo mojstrsko – kot si sam (po mojem pravilno) ugotovil. Sicer pa je to zgodovinsko dejstvo in vsak se lahko sam prepriča, kako strašen strup je religija. Vse te religije delujejo na nivoju duha. Področje duha pa je kot sem 2 strani nazaj že pisal: vest, domišljija, spomin, občutki in razum. Na ta področja vplivajo religije, ki jih Bog sovraži. Ti si po moje pravilno zapisal: strah, nezadovoljstvo, krivdo. Vidiš? To so občutki, vest, …… O, kako strašni manipulator je religija. Meni so 1000 x bolj iskreni ateisti kot fanatični verniki. Samo poglejte dnevne časopise in boste vedeli, o čem govorim. Danes nas edino »ateistična« država ščiti pred to »versko kugo«.

B) Kot Biblijski vernik. On posluša Božje obljube. Mali procent je takih vernikov, ki sliši to, kar dejansko govori Bog preko Svetega pisma. On uporablja za tolmačenje preroka. Tako je delal od vekomaj in tudi danes. Razlagalec Svetega pisma je torej Bog sam. On ob pravem času pove, kaj bo naredil. Žal, res žal vse preveč ljudi tega noče slišati. ARP, verjemi mi, če bi ljudje resnično verjeli v Boga, bi bil raj že tukaj na zemlji. In ravno Bog sam obljublja stvari, ki so nedojemljive. On je naredil načrt, ki ga skozi zgodovino človeštva razodeva. In tu ne gre samo za odrešenje človeka, kot trdijo religije, temveč za ROJSTVO BOŽJEGA ČLOVEKA, ki bo poznal dobro in hudo. In mi smo praktično na koncu tega procesa. In o tem pišem na tem forumu.
In če »TI« tega ne boš verjel, se ne bom jezil, ne bom ubijal, sovražil, grozil, zatiral ali kakorkoli škodoval. V tem je razlika med »A« in »B« vernikom. Verjetno si v življenju srečal veliko "A" vernikov.

In kaj vidimo danes? Božjo milost zamenjuje človeška zmožnost, s tem pa je MESENOST vzdignjena nad DUHOVNOST. Dobili smo paradoks, kjer je:
Teologija je povišana nad Božje Razodetje
Intelektualna izobrazba nad izgradnjo značaja
Psihologija nad razlikovanje duhov
Programi nad vodstvo Svetega Duha
Govorništvo nad nadnaravno moč
Razum nad hojo v veri
Zakon nad Ljubezen

Nabolj žalostno je to, da je zakon nad Ljubeznijo.