Poglej enojno objavo
Staro 28.06.2009, 09:21
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
.....JAz sekt ne prenesem, njega pa še zlasti ne. To sem občutil zlasti v ZDA, kjer je v vsaki večji ulici po več deset sekt... in vsaka uči drugače. Čista zmeda torej. Kristus pa je molil "da bi bili VSI ENO", kakot Ti, Oče v meni in jaz v Tebi, da bi bili popolnoma ENO." Sekte nasprotujejo tej osnovni Kristusovi volji!.......
Se popolnoma strinjam s trditvijo o sektah. Sekte so pač sekte in o njih ne bi izgubljal besed. Toda, ali je Branham sekta? Ali se je njegovo gibanje organiziralo tako kot ostale binkoštne cerkve? Mislim, da ne. Tu se ne strinjam s tabo. Dobro, predvidimo da je sekta, potem bo to kratkega veka. To bo šlo v pozabo. Toda kako to, da je njegova služba popolnoma enakega tipa, kot Jezusova služba pred 2000 leti? Jaz tu vidim nadaljevanje in logični zaključek odrešenjske zgodovine. Tu sem že pisal o tem, kako je Jezus Izaijino prerokbo prekinil na polovici in je zvitek enostavno zvil. S tem je nakazal, da mora nekoč priti neko nadaljevanje. In ali ne pravi tudi v Luka 17,30: "Takó bo tudi na dan, ko se bo razodel Sin človekov." Ta dan torej mora priti. Takšen ali drugačen. To je po Pismu. Enostavno mora priti do nadaljevanje službe. Drugače ni dovršenosti. In sedaj te vprašam sledeče: KAJ ČE JE TO TA DAN?
In če ni, kakšen bo potem ta dan, ki ga Luka opisuje? Nekaj si zagotovo predstavljaš? Zagotovo se bo pred koncem nekaj zgodilo. Zagotovo bo Bog poslal neko opozorilo. Saj tako pravi v Joelu. Vedno pred velikimi spremembami Bog prej opozori ljudstvo.

Citat:
......Želimo, da se napake, ki so bile storjene v preteklosti, ne bi ponavljale. To čiščenje pa je delo Duha, tako kot vsi ostali darovi in vse ostale službe, kot razodeva Pavel; torej "ne s silo, ne z močjo, ampak v Duhu in resnici!"....
Plemeniti cilji, želim ti veliko uspeha.

Citat:
.....Ostajava torej daleč vsak k sebi!.......
Nikoli ne veš. Ali bom jaz spoznal, da je Branham sektaš, ali pa boš ti spoznal, da je bil poslan od Boga. To je sedaj vprašanje.

Nazadnje uredil Vernik : 28.06.2009 ob 09:26.