Poglej enojno objavo
Staro 14.02.2012, 18:46
mrki62 Uporabnik mrki62 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mrki62
Član od: Feb 2007
Sporočila: 287
Privzeto Re: Revščina v SLO

Citat:
Objavil-a luka24 Prikaži sporočila
Jaz sem po spletu slabih okoliščin ostal brez službe. Žena je zaposlena kot čistilka in zasluži z dodatkom za prehrano cca 530 eur in to je za socialno podporo dovolj za 4-člansko družino,tako da nismo upravičeni do nobene socialne pomoči. Svaka vam čast grobarji naše države!! Daleč ste nas pripeljali!!!
Sem bil v podobni situaciji in danes obžalujem, da nisem enega od šefov pospravil , potem v arest , bil bi cca 15 let. V tem času bi sociala že skrbela za otroke - šola itd.
Tako sem zgaran ( delo v proizvodnji, dobrih 30 let ), invalid , pa še delam in čakam kdaj bo pokojninska reforma pa da vem kdaj bom šel v pokoj , če me ne bo prej pobralo.
Danes smo mi z majhno plačo moderni sužnji, hlapci , yebivetri ipd.
Po osamosvojitvi se čedalje več dela - za manj denarja. kupna moč delavca peša, večina denarja gre za položnice in tisto mal kar ostane nam gre za poceni prehrano.
Tisti , ki služijo 800 € in več so carji in ne razumejo kaj je kriza, ni sočustvovanja, ni razumevanja.

PS. niti pod razno ti osebno ne svetujem, da bi naredil to, kar osebno obžalujem - to kar sem na začetku napisal.

Lp