Poglej enojno objavo
Staro 28.01.2008, 07:24
SiriusB Uporabnik SiriusB ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 23
Privzeto Komentar Zdenke Čebašek Travnik...

Včeraj je na RTV Dnevniku bilo govora o dnevu spomina na žrtve holokavsta ob 63. obletnici osvoboditve koncentracijskega taborišča Auschwitz in zakaj pri nas uradno tega dne 'še ni'. In so o tem povprašali tudi Zdenko Čebašek Travnik - ki je v 2 minuti trajajočem odgovoru namenila žrtvam holokavsta natanko en sam stavek. In to v smislu 'to je vse res, ampak...' in nato nadaljuje z 2-minutnim monologom o žrtvah povojnega nasilja, čistk, itd. In to se mi zdi skrajno neprimerno in nedopustno za varuhinjo človekovih pravic. Res je, da je po vojni bila svinjarija in da so bili nečloveški obračuni (vojna se žal ne konča s podpisom premirja/kapitulacijo/zmago... ampak se počasi izteče) in da so potem zaradi čistk in paranoje oblasti v naslednjih desetletjih bile preštevilne nedolžne žrtve, za katere je prav, da se nanje spomnimo in na ne dovolimo, da bi se to ponovilo. Ampak, lepo prosim - ga. Čebašek Travnik - v Auschwitzu so umrli desettisoči ljudi in v ostalih koncentracijskih taboriščih prav tako. In je to največji zločin proti človeštvu v zgodovini. Že zaradi spomina na žrvte in zaradi zgodovinskega spomina in zavesti, da se to nikoli več ne bi zgodilo, se mi zdi njen komentar povsem nesprejemljiv in je v mojih očeh izgubila vsakršno trohico kredibilnosti...