Poglej enojno objavo
Staro 12.08.2006, 21:30
GiGi Uporabnik GiGi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2003
Sporočila: 1.652
Privzeto Re: čiščenje avtomobila

Najprej, avtov ne vozim v avtopralnico niti sredi najhujše zime predvsem zaradi krtač in raznih frajerjev ki ti pred pranjem spirajo z avta prah in blato s profesionalnim kerherjem na 200+ barih pritiska, ko pa ti olupi lak pa ni on nič kriv...

Torej:

Standarno da ga zunaj in da se mi mudi:
-spiranje
-šamponiranje pripročam Armorall Wash&Wax
-spiranje
-brisanje/sušenje z jelenovo krpo

cca 30min-45min odvisno al je treba še mrčeš strgat oz odmakat.

Noter pa odvisno ali z vodnim(cca 30min+sušenje+15min z mazanje armaturke in brisanje šip) ali kr suho(10min sesanje+15min brisanje stekel in armaturke)

Poliranje cca 2h od začetka do konca, ampak se splača.
-avto v senco
-temeljito operem z šamponom brez voska (Armorall Heavy duty ali Wash) in posušim
-polir pasto odvisno od starosti laka različno abrazivno pasto(uporabljam Sonax "nano") vendar raje manj kot več in z mašinco ki sem jo kupil v Merkurju za dobre 3kSIT spoliram nato ročno obrišem avto s suho krpo ter nanesem katerega od nemesnkih voskov(to predvsem zato da odstraniš še zadnje delce polirne paste ki so mogoče ostali še kje na pločevini). Dokler se je še dobil Armorall tekoči vosek v pumpici tistega če ne pa se dobi sedaj tudi Sonaxov podoben ali pa kateri drugi vosek. Razlika med tekočim na pupico in navadnim je predvsem v času ki ga porabiš za nanos in je pri tistem na pupico krajši za vsaj 50% če ne več.
-zadnji korak je da se sekiraš za vsak prahec ki ti pade na avto po tem ko si vložol kaki dve uri dela da si ga spravil tako daleč ali pa to kar se je zgodilo meni da je bil avto naslednji dan udeležen v prometki