Poglej enojno objavo
Staro 04.02.2009, 17:40
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Še vedno kdo dvomi o Nevesti ? Prikazal vam bom še eno priliko. Tudi to je povedal Jezus v Mateju 22,1-14: »Jezus jim je spet spregovoril v prilikah. »Nebeško kraljestvo je podobno kralju, ki je napravil svatbo svojemu sinu. Poslal je svoje služabnike, da skličejo povabljene na svatbo, vendar ti niso hoteli priti. Znova je poslal druge služabnike, rekoč: ›Povejte povabljenim: Glejte, pojedino sem pripravil. Moji voli in pitana teleta so zaklani in vse je pripravljeno; pridite na svatbo!‹ Ti pa se niso zmenili, temveč so odšli: eden na svojo njivo, drugi po svoji kupčiji; ostali pa so zgrabili njegove služabnike, jih osramotili in pobili. Kralj se je tedaj razjezil in poslal svojo vojsko, da so pobili tiste morilce in njihovo mesto požgali. Nato je rekel svojim služabnikom: ›Svatba je pripravljena, toda povabljeni je niso bili vredni. Pojdite torej na križišča in povabite na svatbo, kogar koli najdete.‹ Služabniki so odšli na poti in zbrali vse, ki so jih našli, hudobne in dobre, in svatovska dvorana se je napolnila z gosti. Ko je kralj prišel pogledat goste, je opazil tam človeka, ki ni imel oblečene svatovske obleke. Dejal mu je: ›Prijatelj, kako si prišel sem, ko nimaš svatovske obleke?‹ Ta pa je molčal. Tedaj je kralj rekel strežnikom: ›Zvežite mu noge in roke in ga vrzite ven v najzunanjejšo temo. Tam bo jok in škripanje z zobmi.‹ Veliko je namreč poklicanih, a malo izvoljenih.«

Ali ste v tej priliki spoznali Pogansko Kristusovo Nevesto? Poglejte, kje je.

Kot vidimo na začetku prilike, povabljeni gosti, ki so Izraelci, niso hoteli priti na svatbo. Izmišljali so si razna opravičila, češ opravke imamo. Še več, njihove služabnike so mučili in pobili, kar so bili Božji preroki. Na koncu je Bog poslal celo vojsko, to pomeni, da je dovolil Rimljanom, da so uničili Jeruzalem, vse prebivalce pa okrutno pobili. Iz zgodovine poznamo, kaj je napravil veliki rimski vojskovodja Tit z Jeruzalemom. Celo mogočni tempelj je bil požgan in od takrat ne obstaja več. Saj beremo v priliki: »da so pobili tiste morilce in njihovo mesto požgali
To sovraštvo do Izraelcev se je potem nadaljevalo skozi vso zgodovino Nove zaveze. Svatba je bila torej pripravljena, toda povabljeni je niso bili vredni. Tako so prišli na vrsto pogani, kar smo mi. Gospodar jih imenuje hudobni in dobri. Vsi so lahko prišli na svatbo. Tukaj vabi svojo NEVESTO. In tu smo mi. Kristusova Nevesta.
Pojasniti si moramo še način, kako so nekoč prihajali ljudje na svatbo. Ženin je čakal ob vhodnih vratih in vsaki gost je dobil posebno obleko – pregrinjalo, v katerega se je oblekel. Tako so bili na svatbi popolnoma vsi enaki. Ni bilo ne reveža in ne bogatega. Vse obleke so bile enake. Vidite, kako se to čudovito sklada z odlomkom iz Razodetja, kjer opisuje Jezus svojo Nevesto. Tam pravi: »Stali so pred prestolom in pred Jagnjetom, ogrnjeni v bela oblačila, v rokah pa so držali palmove veje ...«
Torej, vsak je dobil svojo svečano obleko.
Bil pa je v dvorani nekdo, ki ni imel svatovske obleke. Ali vam ni bilo to nikoli čudno, če ste mogoče že kdaj brali to priliko. Kako je ta prišel notri?
Očitno ne skozi vrata. Če bi prišel, bi ga ženin ustrezno oblekel. Vemo pa, da je Ženin tukaj sam Jezus Kristus. Prilika se namreč nanaša na nebeško kraljestvo. Jezus sam o sebi pravi v Janezu 10,9: »Jaz sem vrata. Kdor stopi skozme, se bo rešil; hodil bo noter in ven in bo našel pašo.«. Jezus si je vzel prispodobo pastirja, ki se je vsak zvečer vlegel pred vhod ograde, v kateri so bile ovce. Dobesedno je tako skrbni pastir postal "vrata". Kdorkoli bi vstopil v ogrado, bi moral trčiti v pastirja in ga zbuditi. In Jezus Kristus je ta "vrata" On je Beseda, in samo skozi Besedo pridemo na svatbo. Držati se moramo Besede. Ampak ne Besede iz preteklosti, temveč iz sedanjosti. Bog je vedno JAZ SEM. Če mi verjamemo v dejanja, ki so že preteklost, to ni več vera v Besedo ampak v izvršena dejstva. Marsikdo verjame v zgodovinskega Jezusa, marsikdo v zgodovinskega Mojzesa, ampak verjeti moramo v Besedo tega trenutka.
Ko torej kralj, nebeški Oče tega človeka vpraša: »Prijatelj, kako si prišel sem, ...« je ta molčal. Ni imel kaj reči. Notri ni prišel skozi Jezusa Kristusa. Ni prišel skozi Besedo. Ni imel krsta Svetega Duha. In poglejte, imenovan je bil celo prijatelj. Torej je bil iz sorodne Cerkve, zelo blizu torej. Ne vemo, skozi kaj je prišel. Mogoče skozi kakšno dogmo, kakšno veroizpoved, skozi kakšno pripadnost določeni cerkvi, skozi lasna dobra dela. Ampak to ni bilo veljavno. Nekaj bistvenega mu je manjkalo in zato je bil vržen ven, v najzunanjejšo temo. Tam bo jok in škripanje z zobmi.
Vendar pazite. To ni bil pekel, kot to nekateri učijo ampak čas velike stiske, jok in škripanje z zobmi. In skozi veliko stisko bodo šli vsi tisti, ki so sicer dobri, pošteni, tisti, ki nikoli niso slišali o Jezusu Kristusu, skratka vsi z enim imenom NESPAMETNA DEVICA.