Poglej enojno objavo
Staro 04.02.2009, 19:25
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Ker počasi prihaja pomlad, bom napisal samo še nekaj postov. Potem bom zaključil. Zato sedaj malo bolj pospešeno pišem, ker še imam čas.

Marsikomu je pojem Jezusove Neveste nejasen.
Ali ni Cerkev, kateri pripadamo Jezusova Nevesta? Odgovor je presenetljiv. Ne. Nobena cerkev ni Jezusova Nevesta. Noben človek se ne bo rešil preko človeške ustanove ali pripadnosti neki cerkvi. V Kristusovi Nevesti so posamezniki, in to ljudje iz vseh časovnih obdobij od Binkoštnega dneva pa do drugega Jezusovega prihoda. Bog samo z Izraelom deluje kot z nacijo, ker so Izvoljeno ljudstvo. S pogani pa Bog deluje kot s posamezniki.

Za naše odrešenje je najpomembnejše, da pridemo v to skupino Kristusove neveste. Zakaj? Ta Nevesta nima sodbe. Ona je eno s Kristusom, ker je njegova. Nevesta ne more biti nevesta, če zapade pod sodbo. Ona je bila torej odkupljena in očiščena s Kristusovo krvjo. Tako postane del njega. Saj tudi apostol Pavel pravi v pismu Rimljanom 8,1: »Zdaj ni torej nobene obsodbe za tiste, ki so v Kristusu Jezusu.«
Torej tisti, ki so v Njem, ne pridejo v sodbo Belega prestola. Zato si prizadevajmo, da bi prišli pod njegovo kri. Če boste brali knjigo Razodetja, boste lahko sami videli, kje se nahaja Kristusova Nevesta.
Navajam odlomek iz knjige Razodetja 7,9-17, kjer je Nevesta opisana: »Zatem se mi je prikazala velika množica, ki je nihče ne bi mogel prešteti, iz vseh narodov, rodov, ljudstev in jezikov. Stali so pred prestolom in pred Jagnjetom, ogrnjeni v bela oblačila, v rokah pa so držali palmove veje. In vpili so z močnim glasom: »Odrešenje je v našem Bogu, ki sedi na prestolu, in v Jagnjetu.« Tedaj so vsi angeli, ki so stali vsenaokrog prestola in starešin ter štirih živih bitij, padli pred prestolom na svoje obličje in molili Boga: »Amen. Hvala in slava, modrost in zahvala, čast in oblast in moč našemu Bogu na veke vekov. Amen.«
Tedaj je spregovoril nekdo izmed starešin in mi rekel: »Tile, ki so ogrnjeni v bela oblačila, kdo so in od kod so prišli?« Rekel sem mu: »Moj gospod, ti veš.« On pa mi je rekel: »To so tisti, ki so prišli iz velike stiske in so oprali svoja oblačila ter jih pobelili z Jagnjetovo krvjo.
Zato so pred Božjim prestolom in noč in dan služijo Bogu v njegovem svetišču; in on, ki sedi na prestolu, bo razpel svoj šotor nad njimi.
Ne bodo več lačni in ne bodo več žejni in nič več jih ne bo žgalo sonce ne kakršna koli pripeka.
Kajti Jagnje, ki sedi na sredi prestola, jih bo paslo in jih vodilo k izvirkom živih vodá; in Bog bo obrisal vse solze z njihovih oči

Beseda lepo pravi, da so tile oprali svoja oblačila in jih pobelili z Jagnjetovo krvjo, ki je Jezus Kristus. Poglejte še enkrat, tu ni niti najmanjše sledi o bilo kakšni sodbi. Samo slavje in čudovite obljube. Bili ste odkupljeni namreč za visoko ceno.
In v tem je moj osnovni namen, da vidite svojo pozicijo, da vidite svoj položaj in da vidite svoje pravice, ki vam pripadajo. Naj vas nihče več ne straši.

Pomislite, kako čudno bi bilo, če bi Bog dvakrat obravnaval naše grehe. Prvič preko žrtve Jezusa Kristusa in drugič na sodbi Belega prestola, kjer bomo sojeni vsak po svojih delih. To bi bilo podobno, kot če bi šli v trgovino, si izbrali nek artikel in to plačali na blagajni. Dolg ste poravnali in nič niste več dolžni. Nimate nobene potrebe, da bi se čez čas spet vračali tja z namenom, da bi izdelek še enkrat plačali. To bi izpadlo neumno, ali ne? Zato tudi Božja Beseda ne more priti sama s sabo v nasprotje. So pa razni nauki, ki podpirajo ravno takšno početje, to pa je v nasprotju z Božjo Besedo.

Nekdo se bo vprašal, kdo pa so tisti, ki pridejo na to sodbo. To pa so vsi tisti, ki niso v Kristusovi Nevesti. To so vsi ljudje, ki so kdajkoli živeli na zemlji. Vsi, ki so poznali Kristusa in kateri ga niso poznali. To je drugo vstajenje. Na to sodbo pridejo torej vsi narodi in ljudstva, ki svojih oblačil niso oprali v Jagnjetovi krvi. Nekateri od teh bodo sicer prišli v večno življenje, vendar skozi trpljenje, drugi pa v večno smrt. To je druga smrt. Poglej si odlomek iz knjige Razodetja 20,11-15, kjer je opisana SODBA Z VELIKEGA BELEGA PRESTOLA: »Zatem sem videl velik bel prestol in njega, ki je sedèl na njem. Zemlja in nebo sta pobegnila izpred njegovega obličja in zanju ni bilo prostora. Nato sem videl umrle, velike in majhne, kako stojijo pred prestolom. In odprle so se knjige. Odprla pa se je tudi druga knjiga: knjiga življenja. Umrli so bili sojeni po tem, kar je bilo napisano v knjigah, po svojih delih. Morje je vrnilo mrtve, ki so bili v njem. Tudi smrt in podzemlje sta vrnila mrtve, ki sta jih hranila. In vsak je bil sojen po svojih delih. Nato sta bila smrt in podzemlje vržena v ognjeno jezero. To je druga smrt, ognjeno jezero. In če koga niso našli zapisanega v knjigi življenja, je bil vržen v ognjeno jezero

Vidiš, kako strašni je opis te sodbe. Pravo nasprotje prejšnjega opisa. Še nebo in zemlja sta pobegnila izpred njegovega obličja. Kako bi potem mi mogli obstati pred njim in se zagovarjati. Tu ni nobene sledi o Jagnjetu, o milosti, o odkupitvi s krvjo. Tukaj bodo ljudje sojeni po svojih delih. Vsak človek v svojem srcu ve, kakšna so njegova dela. Misli, besede in dejanja. Po vsem tem bodo ljudje sojeni.
Jaz se resnično ne bi trudil s tem pisanjem, če ne bi bil prepričan, da se tej sodbi lahko izognemo. Še enkrat bom napisal. Tej sodbi se lahko izognemo. Ne govorite v svojem srcu, ah saj ni tako hudo, saj to ni res, pa saj hodim v cerkev, bo že nekako, o tem bom razmišljal pozneje, ...
Sedaj je skrajni čas, ne dopustite, da gre mimo vas.