Poglej enojno objavo
Staro 13.03.2007, 10:53
diagonela Uporabnik diagonela ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1
Privzeto Re: Ekološka nesreča, ali samo vrh ledene gore ?

OOOO, pametnjakoviči!Govorite nekaj na pamet, in sploh ne poznate kako tam stvar deluje!Najprej bi vam povedal nekaj kar se tiče urejenosti: govedo v tamkajšnjih hlevih ima bivalne pogoje boljše kot katerikoli sosed tam okoli.Ko se je farma predala v last sedanjemu lastniku, sem sam osebno pomagal obnavljati stvari v hlevih,in je popravljeno vse v notranjosti hlevov od napajnja z vodo do betonskih rešetk skozi katere odteka gnojnica v veliko jamo ki se ločena od zunanje lagune.Da pa gnojnica priteče do lagune pa so potrebne črpalke, ki morajo več ur črpati da se laguna napolni.Sem verjetno edini od vas,ki je kdajkoli bil v tamkajšni farmi in hlevih, res pa je da v zunanjost hlevov se še ni postorilo vse, vendar pa zunanja urejenost ne pomeni nič-vi ste zunaj lepi in fancy a kaj pomaga ko znotraj vas tudi smrdi, aja pa še to, podrlo se samo od sebe ni še nič ampak smo mi podrli tisti lesen nadstrešek ker je bil v slabem stanju in se ni potreboval več.Pa še nekaj: bil sem prisoten ko so inpšpekcije bile tam pred zažetkom obratovanja in so pregledale vse od a do ž in so izdali vsa potrebna dovoljenja za obratovanje farme, tako da ne se več pametnih delat.
Krivec za to je morala biti fizična oseba, ki je vedela kako deluje sistem z gnojevko(bivši zaposleni na farmi, ki se mu para srce sedaj ko spet obratuje in ima slovensko bolezen-zavidanje)in je ponoči vklopil črpalke.

Ps:Sram te bodi da ne poznaš slovenije 80km okoli svojega sela.